בניית חדרי קירור

בניית חדרי קירור
בניית חדרי קירור

עסקים רבים, בין אם מדובר בעסקים שעוסקים בייצור, שימור ושיווק מזון, עסקים שעוסקים בתחום התרופות ותכשירים רפואיים או קוסמטיים, וכן עסקים בתחומים אחרים, נדרשים להשתמש בחדרי קירור. מדובר בחדרים אשר בנויים לכאורה כמו חדר רגיל, אך ההבדל הוא, שחדר זה מכיל מערכות קירור מובנות, אשר מגיעות לטמפרטורות מאוד נמוכות, הרחק מתחת לאפס, וכך אפשר לשמור חומרים ומרכיבים שונים.

חדרי קירור הם שונים מחדרים רגילים שיש בהם מערכות מיזוג אוויר, אפילו אם מדובר במערכות מאוד מפותחות שמאפשרות לנו ליהנות מטמפרטורות נמוכות, יותר מאשר מזגן ביתי נניח. הסיבה שמדובר בחדרים שונים היא, שכל החדר בנוי על מנת לקרר את מה שמאכלסים בו, זו המטרה שלו. לכן גם הקירות נבנים באופן כזה שהקור יישמר, מערכות השימור, התאורה ושאר המערכות בחדר בנויות על מנת לאפשר למערכות הקירור לעבוד בצורה תקינה וסדירה, גם במצב של הפסקת חשמל נניח, אז יש מערכות חלופיות שנכנסות לעבודה כמה שיותר מהר. צריך להדגיש עוד, שמדובר בחדרים אשר מאכלסים דלתות ומערכות חירום אחרות, שמאוד קשה לפתוח ומצד שני גם מאוד קשה להינעל בפנים.

על מנת להתקין חדר קירור, אנחנו צריכים להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע, יועצים ומתכננים שידעו כיצד להפיק תוכניות בנייה מתאימות ומן הסתם, כיצד להוציא את התוכניות לפועל. כאן חשוב להדגיש היבט נוסף הוא, בניית חדרי קירור מחייבת כמובן אמצעי בידוד ואיטום מושלמים, על מנת שהקור לא ייברח ושום חומר או אלמנט חיצוני לא יחדור פנימה ויפגע בכל מה שמאוכלס בתוך החדר.

לכן, תהליך העבודה הוא מאוד יסודי, מאוד מורכב, בדרך כלל נהוג לבצע אותו כבר בשלב תכנון המבנה, ורק אם יש צורך מבצעים אותו לאחר מכן. כאמור, אנחנו נמצא חדרים כאלה במקומות שונים, בין אם זה במסעדות גדולות, מטבחים ממוסדים, מפעלים ומוסדות לייצור מזון, מעבדות רפואיות, בתי חולים, חברות לייצור תכשירים קוסמטיים, חברות לייצור חומרים שונים ועוד.

לפני סיום נדגיש, השימוש בחדרים צריך להתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע שמתמחים ומכירים את התחום היטב.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חברת מיגון
חברת מיגון היא בית-מומחים להסדרה והתקנה של אמצעי מיגון מבניים ולרכבים. חברה זו מגבה כל נהג או דייר...
קרא עוד »
אפר 01, 2021
להיכן נעלמים משקיעי הנדל"ן הישראלים?
שוק הנדל"ן הישראלי מיטלטל לו כמו עריסה שבה תינוק המסרב להירדם. מחירי הדירות בשמיים, כולם מאשימים את...
קרא עוד »
פבר 08, 2016
מאוורר תקרה מעוצב – מדוע כדאי לרכוש כזה?
  רבים היום מעוניינים לעצב את ביתם באופן ייחודי ומעורר השראה. אף על פי כן, מעטים הם אלה שלא שוכחים...
קרא עוד »
אוק 26, 2017