ניהול מבנים – מתי לא כדאי להתעסק עם חברת ניהול מבנים

נכון לשנת 2022 אין חקיקה בישראל בכל הקשור אל תחום חברות ניהול מבנים וכיוון שכל אחד יכול להקים חברה שכזאת או להציע שירות ניהול מבנים, חשוב לבדוק בקפדנות אודות המקצועיות של אותה חברת ניהול מבנים בה מעוניינים לבחור.

מתי לא כדאי לשכור את שירותיה של חברת ניהול מבנים?

  • חברה שאינה מקצועית דיה – יש תחרות רבה בענף חברות ניהול ותחזוקת מבנים, ולכן חשוב לברר האם מדובר על חברה בעלת ניסיון ומוניטין תחום. אם לא, אין טעם להתעסק איתה.
  • רוב הדיירים בבניין שוכרים דירות – באם רוב הדיירים באותו מבנה אנשים שהשכירו את הדירות, קרוב לוודאי שהם לא יהיו מעוניינים בהוצאה זאת ולכן לרוב אין עניין בשירות ניהול מבנים.
  • כמות קטנה של דירות בבניין – אם מדובר על בניינים דו קומתיים או מבנים עם כמות קטנה של דיירים וועד בית אשר מתפקד כראוי, קרוב לוודאי שלא כדאי להתעסק עם חברת ניהול מבנים. 
  • לא מעוניינים לשלם מיסים גבוהים של ועד הבית – חשוב להבין שהשכרת שירותיה של חברת ניהול בניין משמע דמי ועד גבוהים הכוללים את דמי ניהול חברת התחזוקה. אם הדיירים אינם מעוניינים בתשלום חודשי גבוהה של ועד הבית, אזי לא כדי להתעסק עם שירות של ניהול המבנה. 
  • אין ועד בית – אם לאותו מבנה אין ועד בית, כלומר אין נציגות מתפקדת של בעלי הדירות בנכס, קרוב לוודאי שהשכרת שירותיה של חברת ניהול מבנים תוביל לתלות לא בריאה ולכן ההמלצה היא להשקיע קודם כל בוועד מתפקד ולאחר מכן להגיע להחלטה האם מעוניינים ליהנות משירותי תחזוקה וניהול מבנים.
  • אין לחברה רישיון תפעול – אם חברת ניהול מבנים אינה יכולה להציג בפניכם רישיון תפעול, אין טעם לשכור את שירותיה. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שחברה אשר מציעה שירות ניהול של מבנים חייבת להיות בעלת ידע משפטי, טכני ובטיחותי ותמיד חשוב לוודא זאת.
  • אי התאמה – אם אותה חברה אליה פונים אינה יכולה לספק את כל שירותי הניהול והתחזוקה הנדרשים למבנה שלכם, לא כדאי לחתום איתה על חוזה לשירותים חלקיים.

למידע נוסך היכנסו לאתר של פריים האוס

בהצלחה

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מערכות בית חכם – מה היתרונות?
יצא לכם לשמוע על מערכות בית חכם לא מעט לאחרונה? תוהים על מה כל המהומה ומדוע כל כך הרבה אנשים...
קרא עוד »
מרץ 14, 2022
תיקון גג – איך יודעים שעושים עבודה טובה?
תיקון הגג, עשוי להיות הדבר הכי פשוט שיש. יש להיערך לכך בהתאם עם איש מקצוע שמוסמך לכך ומכיר את כל אופני...
קרא עוד »
אפר 16, 2020
מהו פינוי בינוי?
אחד הפרויקטים החשובים ביותר בתחום הבנייה בישראל, בשלושים השנים האחרונות בערך, הוא תחום פינוי בינוי,...
קרא עוד »
מאי 09, 2023