פינוי בינוי בירושלים – למה זה רעיון טוב?

פינוי בינוי בירושלים

תוכניות של פינוי בינוי בירושלים ובערים אחרות, הן תוכניות מאוד פופולאריות כיום לצורך התחדשות עירונית של שכונות ישנות. הרעיון של תוכניות מסוג זה הוא, להרוס מבני מגורים ישנים ולהקים במקומם מבנים חדשים אשר יהיה הרבה יותר נעים להתגורר בהם, וכן מתוך כוונה להפוך את האזור להרבה יותר חי ונעים עבור כלל האוכלוסייה.

כידוע, שכונות רבות בישראל ובפרט בירושלים, הן שכונות ישנות שהוקמו לפני ארבעים שנה ומעלה, מדובר בשכונות אשר המבנים אשר נבנו בהן, הם מבנים מאוכלסים מאוד (מבני רכבות), ללא מרחבים מגונים, מקלטים, וכן לא תמיד עמידים בפני רעידות אדמה. מעבר לכך, מדובר בשכונות אשר מבחינה אסתטית, איננן מתאימות למאה ה-21.

פינוי בינוי בירושלים

על כן, יש ניסיון ליצור חיבור בין אותן שכונות לאסתטיקה המודרנית באמצעות פינוי בינוי. התוכניות מתבצעות באופן הבא, קבלן לוקח על עצמו את היוזמה לפנות את הדיירים, להרוס את המבנה הישן ולבנות מבנה מחודש. בזמן שבניית המבנה מתבצעת, הדיירים מועברים להתגורר בדירות שכורות על חשבון הקבלן. הקבלן עצמו מקבל מהפרויקט גם את האפשרות למכור את הדירות הנוספות שהוא מקים במבנה, בנוסף לדירות שהוא מציע לדיירים, וכן הוא מקבל אפשרויות כלכליות נוספות במבנה.

פרויקטים של פינוי בינוי בירושלים ובכלל בכל הארץ, הם פרויקטים מאוד פופולאריים אשר זוכים לחשיפה ולהצלחה גדולה. המדינה מנסה לעודד פרויקטים כאלה בעצמה וכן דרך הרשויות המקומיות זאת במטרה לשנות את פניהן של הערים השונות. במקום ליצור מצב בו העיר נשארת כפי שהיא, מתמודדת עם סטגנציה מצד אחד ומצד שני מתפתחות בה שכונות חדשות אשר נבנות בפרברי העיר וכך העיר מתחלקת לשניים.

בעזרת פינוי בינוי, העיר כולה מתחדשת וערך הדירות בה עולה, מן הסתם איכות החיים עולה והתושבים נהנים מאפשרויות כלכליות שונות, והעיר עצמה נהנית מהגירה חיובית אליה.

נקודה חשובה שצריך לציין לגבי פינוי בינוי היא, מדובר בתהליך ארוך, שכן צריך לקבל את הסכמת הדיירים וכן צריך קבלן חזק שיהיה מסוגל לקחת על עצמו את הפרויקט. לקחת חשוב מאוד להיות סבלניים במשך כל התהליך.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך תשדרגו את פינת האוכל שלכם
  כל נקודה אצלנו בבית אשר מעוצבת בצורה מסוימת, אנחנו תמיד יכולים לשדרג אותה כך שתיראה אחרת, הרבה...
קרא עוד »
פבר 28, 2018
מטבחים לבנים בשילוב עץ
אתם חושבים על עיצוב מטבח מחדש? רוצים לעשות הכול כדי שהחלק הזה בבית יהיה מושך ויהפוך למרכז העניינים? אם...
קרא עוד »
דצמ 12, 2017
שולחן טניס חוץ
ישנם לא מעט סוגים שונים של שולחנות משחק אולם מהפופולריים ביותר שביניהם הוא הטניס שולחן. כיום כל אחד...
קרא עוד »
אפר 04, 2022