ניסור בטון ביהלום

ניסור בטון ביהלום

ניסור בטון ביהלום זוהי טכניקה חדשנית ומתקדמת המשמשת אותנו לניסור הבטון. חומר הבטון נחשב לאחד מהחומרים החזקים בטבע, חומר המשמש כבר שנים ארוכות לבנייה.

באירופה אפשר לראות גשרים אשר עומדים כבר מאות שנים, בקיסריה, בנה המלך הורדוס את הארמון שלו מחומר הבטון כבר לפני למעלה מאלף שנים והוא מסמל עד היום את יכולות הבנייה של האדם כבר בתקופה עתיקה.

השימוש בחומר הבטון הקשה מכריח את בני האדם לחפש שיטות וטכניקות איך לעבד את חומר הבטון אשר מתקשה וכמעט בלתי אפשרי לעיבוד לאחר שהוא מתייבש.

ניסור בטון ביהלום – משבירה בקונגו ועד לניסור בחומר היהלום

היהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע, ולכן הוא אחד החומרים אשר מסוגלים לנסר את חומר הבטון. בעבר כאשר רצו לבצע שינויים בקירות הבנויים מבטון השתמשו בשבירה באמצעות קונגו.

לשבירה באמצעות הקונגו היו השלכות רבות ומגוונות. המכות של הקונגו גרמו לזעזועים בקירות התומכים, לעתים לזעזועים קשים ולעתים לזעזועים קלים. זה יכול היה לגרום לתזוזה של אריחי קרמיקה או אריחים מכל סוג אחר, להתפוצצות של שפכטל, לסדקים בקירות הצמודים ולעתים אף להביא להריסה בלתי מבוקרת.

ניסור באמצעות היהלום הוא ניסור מקצועי ומדויק הרבה יותר. הניסור נחשב לניסור מושלם ומדויק, הוא לא גורם ללכלוך רב, לאבק, כמו הקונגו, ולרעש. הוא מקצר את זמן העבודה, אינו גורם לנזקים בסביבה ומייתר את הצורך בתיקונים. אומנם ניסור בטון ביהלום נחשב לניסור יקר יותר מאשר השימוש בקונגו, אך אם נשקלל את כל התועלות כמו קיצור זמן העבודה, מניעת הצורך בתיקונים ועוד, המחיר היקר ייהפך מאליו למחיר זול יותר.

ניסור בטון ביהלום – מי צריך את זה?

  • בשנים האחרונות בכל הבתים החדשים נבנה חדר ממ"ד. זהו חדר הבנוי מבטון מזוין והוא מיועד להגנה בזמן מלחמה. בעלי דירות רבות מעוניינים לנצל את שטח הממ"ד ולהשתמש בו לחדר מגורים. כאשר יש צורך להרחיב את פתח החלון או את הדלת או להוסיף תוספת בניה, אנחנו משתמשים בניסור יהלום.
  • כאשר יש צורך להכין תשתיות למערכות הגז, האינסטלציה והחשמל בקירות בטון, בעל המקצוע ישתמש בניסור בטון כדי להכין פתחים להעברת הצנרת של התשתיות הנ"ל.
  • כאשר רוצים להתקין מזגן על קיר בטון, כמו למשל בחדר הממ"ד, אנו משתמשים בטכניקה המדויקת של הניסור בחומר הבטון.
  • אם יש לנו דירה ישנה שהקירות בה בנויות מבטון חזק ואנו מעוניינים לשנות את חלוקת החדרים בדירה, הניסור בבטון יאפשר לנו לבצע את החלוקה בצורה מדויקת, ללא גרימת נזקים לקירות הקרובים, ללא לכלוך רב וכמעט ללא אבק.
  • כאשר אנו רוצים להרחיב חלון בקיר בטון או לפתוח פתח ליצירת חלון חדש, באמצעות ניסור בבטון נוכל לבצע זאת בדייקנות ובמקצועיות.

לסיכום, ניסור בטון ביהלום זוהי טכניקה עדכנית המאפשרת לנו לחצוב בבטון המזוין בצורה מדויקת בלי לגרום לנזקים סביבתיים, לרעש ולכלוך רב. מסור היהלום מצליח לחדור את קיר הבטון בעוצמה רבה ובדייקנות מרבית.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאורה לבית
לתאורה יש חשיבות עצומה בכול שגירת חיינו והתאורה יכולה להשפיע על האווירה אותה אתם רוצים ליצור. כמו...
קרא עוד »
יונ 14, 2016
מתי יש לבצע הדברה מפני ג'וקים
בדרך כלל לקראת הקיץ רבים בוחרים להדביר את הבית שלכם ולהיערך לקראת מצב שבו יהיו ג'וקים בביתם. כמובן שזה...
קרא עוד »
פבר 06, 2017
חיפוי קירות המטבח – מהן האופציות המובילות?
המטבח הוא לב ליבו של הבית ובשנים האחרונות בני הבית מבלים בו שעות רבות כדי להכין מטעמים ומאפים...
קרא עוד »
דצמ 08, 2020