מיגון מבנים קיימים

מיגון מבנים קיימים

כמעט שני עשורים שאזור עוקף עזה נמצא במצב חירום. בכל כמה חודים מתקיים סבב של מתקפות מאנשי החמס שיורים לעבר יישובי העוטף. מבנים רבים נפגעים מקליעים ומרסיסים של סקאדים ופגזים. זוהי בדיוק הסיבה שהרשות המקומית בשיתוף עם פיקוד העורף אינם מאשרים בנייה חדשה ללא הצגת תכנית מיגון.

מיגון מבנים קיימים

מתי נדרש מיגון מבנים

  • כאשר מדובר על מבנים בתהליך בנייה. כל בנייה שנעשית באזורי לחימה בישראל לא מקבלת אישור סופי אם לא יבוצע בהם מיגון חלונות ודלתות ובכלל זה גם בממ"ד.
  • כאשר מדובר בבניינים קיימים, ואז נדרש מיגון למבנים קיימים. כל מבנה שנבנה בטרם החל מצב החירום באזורי עוקף עזה, יהודה ושומרון וצפון הארץ ולא הותקן בהם מיגון נדרשים לבצע מיגון מבנים קיימים בהם להוראות פיקוד העורף וכוחות הביטחון.

מבנים שנבנו לפני שנים רבות ובתקופת הקמתם לא היה מצב לוחמה ולכן לא נדרשו התושבים לעשות מיגון מבנים, נדרשים התושבים לעשות בעת הזאת מיגון מבנים קיימים כדי לשמור על התושבים לבל יפגעו בעת מתקפה. כל בעלי הנכסים הקיימים מקבלים התראה מפיקוד העורף שעליהם למגן את המבנים הקיימים.

מדוע נדרש מיגון מבנים קיימים

מאז שהמצב הביטחוני הולך ומחמיר ועדיין לא רואים את הוסף עברו כל המבנים בהם מתאכסנים ושוהים אנשי הביטחון של ישראל. בכל מקום בו נמצאים חיילים, שוטרים ואנשי ביטחון אחרים עבור המבנים מיגון שיפחית את הסיכון בעת ירי מעברו השני של הגבול. בגלל הקרבה לגבול ורצון התושבים לקיים שיגרת חיים ככל שאפשר חשוב לבצע מיגון מבנים קיימים כמו גני ילדים, בתי ספר, מרפאות וכל מבנה ציבורי בו מתקהלים אנשים רבים בו זמנית. מבנים מוגנים אינם משמשים כתחליף לממ"ד, מקלט או כל אמצעי הגנה אחר.

אחת הדרכים לבצע מיגון בניינים קיימים היא בחיזוק היסודות על מנת שהבניין יהיה יציב ועם מיגון מתאים הוא יעמוד בתנאי לחימה ופגיעה מפגזים, סקאדים וירי מנשק קל. אנחנו בחברת ג.ג מיגון מציעים לכל לקוח לבצע עבורו את עבודת המיגון הבליסטי. יש לנו את הידע והניסיון הנדרשים כדי לבצע את המיגון. אנחנו עובדים עם חומרי גלם מהטובים בעולם ויש לנו את כל האישורים מהמוסדות במדינה הנדרשים כדי לעסוק בתחום.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי כדאי לבצע עבודות גובה בסנפלינג? בקיץ או בחורף
התקופה הבטוחה ביותר לעשות עבודות גובה בסנפלינג היא במהלך הקיץ, עוד לפני שמגיע החורף. כך גם ניתן לטפל...
קרא עוד »
אפר 28, 2021
פינוי דירה בבני ברק
תמיד יש לוודא שחפצים שמצויים בדירה אכן רצויים, אך בטח ובטח כאשר מדובר בדירה קטנה, או שיש הרבה נפשות...
קרא עוד »
מאי 19, 2017
איך לבחור מפיץ ריח ביתי?
מפיץ ריח ביתי הוא דרך מצוינת ליהנות מהריח של הבושם או הקולן האהובים עליכם מבלי שתצטרכו לסחוב אותו...
קרא עוד »
נוב 27, 2022