מיגון חדר קיים

מיגון חדר קיים

אנחנו חיים באזור בטחוני לא פשוט. הירי מעזה לכיוון יישובי העוטף אינו פוסק ובכל פעם יש אמצעים חדשים שהאויב משתמש. בחודשים האחרונים מופרחים עפיפוני נפץ לעבר ישראל שגורמים לנזקים בלתי הפיכים לשדות ויערות וגורמים לשריפות ענק. כל עימות שמתקיים עם היושבים מעבר לגבול מתחיל על ידי הפגזת היישובים בפצמ"רים ופגזים ובתגובה של צה"ל על ידי מטוסי חיל האוויר. בשני המקרים תושבי האזור נדרשים להיכנס לחדרים ממוגנים, למקלט או למיגונית במספר שניות  מרגע השמעת האזעקה. בישובים אלו מיגון חדר קיים הוא צורך ממשי לכל מי שאין לו בבית ממד.

מיגון חדר קיים

עלות בניית ממד היא גבוהה ולא תמיד ניתן להוסיף חדר לבניין קיים. מיגון חדר קיים הפך לפתרון מקובל ורבים מעדיפים למגן חדר קיים משתי סיבות עיקריות:

  • עלות מיגון חדר קיים זולה משמעותית מבניית ממד.
  • מיגון חדר קיים אפשר לעשות בזמן קצר יחסית לעומת בניית ממד שצריך את הזמן לייבוש הבטון וכו'.

מיגון חדר קיים –מה זה אומר

זמן מיגון חדר קיים הוא חשוב בעיקר ביישובים קרובים לגבול חם. כל נפילה של פגז יכולה לפגוע במבנה ובאנשים ולפזר רסיסים. ישיבה בחדר קיים שמוגן עושה את אותה עבודה מישיבה בממד. ברוב הבתים של תושבי האזור יש חדר ממוגן (ממד). בכל מבנה ציבורי יש חדרים ממוגנים למקרה של הכרזת צבע אדום. כל בית ומבנה ציבורי שנבנה באזור מחויב בחדר מוגן. בתים שעוברים שיפוץ מתחייבים לעשות מיגון לחדר קיים.

ברבה אזורים בארץ, במסגרת תכנית תמ"א 38 מוסיפים לבניין הקיים ממד או שמקצים חדר מחדרי הדירה ועושים ממנו חדר ממוגן. רוב בעלי הדירות שיש להם ממד או שעשו מיגון חדר קיים מנצלים את החדר לצרכי המשפחה. החדר הופך להיות חדר ילדים, מתבגרים או מבוגרים. הוא מאובזר בציוד המאפשר בעת הצורך לכל בני המשפחה לשבת בתוכו עד עבור הזעם. מיגון חדר קיים נעשה בדרך כלל בחדר המתאים ביותר מיתר החדרים בדירה. הקירות מצופים בפלטות בטון, החלון ממוגן בזכוכית ייחודית ובתריס ברזל כמו גם דלת הכניסה לחדר. בסיום החדר יראה בדיוק כמו ממד.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור חומר להברקת שיש?
שיש הוא חומר מאוד מיוחד. יש לו קשיות ייחודית, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור ליטוש משטחים. עם זאת, תהליך...
קרא עוד »
ספט 13, 2022
שער חשמלי לחנייה
כיצד בוחרים שער חשמלי לחנייה? כל מי שמסתכל על קטלוגים של חברות, יכול לראות שיש לא מעט אפשרויות בהן...
קרא עוד »
אוק 19, 2017
מדרגות ברזל בשילוב עץ
 בחירה נכונה של מדרגות עבור הבית שלכם היא משמעותית במיוחד מכמה וכמה בחינות ישנם מרכיבים יום יומיים...
קרא עוד »
דצמ 29, 2016