מה הם חוקי ועד הבית שכל אחד צריך להכיר?

מה הם חוקי ועד בית שכל אחד צריך להכיר

החיים בבית משותף דורשים מכל הדיירים למצוא את האיזון העדין וליצור הרמוניה לטובת תנאי שכנות טובה. כדי לסייע להצלחת חוויית המגורים בבית משותף, החוק הישראלי מחייב כל נכס שבו מתגוררים מספר דיירים, לקיים תקנות המעוגנות בחוק. כחלק מאותן תקנות, חוקקו חוקי ועד בית המחייבים את כל הדיירים באשר הם. החוקים הללו נאכפים על ידי האגודה לתרבות הדיור ובמקרה הצורך גם על ידי בית המשפט הישראלי. אז מה הם אותם חוקי ועד הבית ואיך צריך להתמודד איתם? כל הפרטים בכתבה הבאה.

שלושה חוקי ועד בית שחשוב לעבוד לפיהם

  1. תשלומים – התשלום לשירותי ועד הבית הוא תשלום חובה. כל בעל נכס מחויב לשלם את דמי ועד הבית. ואם הנכס בהשכרה, המשכיר משלם את הסכום שכן הוא המתגורר בבית. התשלום עתיד לכסות את כלל ההוצאות השוטפות של הנכס, ולאפשר ניהול סביבת חיים משותפת בצורה תקינה והוא מבוסס על גודל הנכס של כל דייר בצורה יחסית.
  2. חלוקת האחריות – החוק הישראלי מאפשר לדיירי הבתים לקבוע כי חברה חיצונית תנהל את ענייני הבית השוטפים, על בסיס שירותי אחזקה המוסכמים על כלל הדיירים. 
  3. קבלת ההחלטות – תהליך קבלת ההחלטות בבניין, חייב להתנהל בשקיפות ואל מול כלל הדיירים. על כן, נקבעות אסיפות דירים ובהן מוצג מצבו של הנכס לפני כלל בעלי הנכס. באם יש צורך לבצע שיפוץ מקיף או להוציא כספים בצורה לא צפויה, הדבר יעשה אך ורק בהחלטה מראש.

היכרות עם החוק, תקל על החיים בבית

אם אתם מוצאים את עצמכם מתמודדים עם מחולקות בין הדיירים בנכס שלכם, הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות הוא להכיר את דרישות החוק. ההתאמה של תהליכי קבלת ההחלטות וניהול הבניין השוטף לחוק, מגנה על הדיירים ומאפשרת לכם ללבן מחלוקות. ואם חלילה לא הצלחתם להגיע אל העמק השווה, בית המשפט יכול לתת את הדין ולמצות את האפשרויות. מגיע לדיירי הבניין שלכם להתגורר במקום ששומר על הזכויות שלהם ויוצר סביבת חיים נעימה ומכבדת.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תכנון ועיצוב פנים קפדני לקראת שיפוץ
אין ספק כי הרכוש החשוב ביותר בחיינו הוא הבית שלנו. הבית מעניק לנו את השקט הנפשי שכה הכרחי בכדי להצליח...
קרא עוד »
יונ 02, 2018
פינוי בית מוזנח בתל אביב
יש מצבים שונים בהם צריך לפנות תכולת דירה ויש צורך בשירות של חברה מנוסה ומקצועית לצורך פינוי דירה....
קרא עוד »
דצמ 16, 2017
חידוש מטבח כפרי מאיפה כדאי להתחיל?
המטבח הפך להיות מרכז החיים רבים אוהבים לבשל במטבח ולהרגיש את ניחוחות הבישול כמו כן המטבח משמש כמקום...
קרא עוד »
אפר 26, 2021