משקוף עיוור – למה הוא טוב לבית שלכם?

רוב בעלי הבתים לא משקיעים מחשבה בבחירת משקופים לדלתות הפנים או החוץ, אבל מסתבר שיש להם השפעה גדולה מכפי שנהוג לחשוב על איכות החיים ועל ערך הנכס. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על משקוף עיוור

מסגרת עץ שמותקנת בסוף שלב השלד ומיועדת כהכנה להתקנת הדלת נקראת בעגה המקצועית "משקוף עיוור". הסיבה לכך היא שבסוף תהליך הבנייה לא רואים את המשקוף, בניגוד למשקופים הרגילים שאינם סמויים מן העין. השאלה היא מה בכלל היתרונות של המשקוף הזה ולמה חשוב לשים לב אליו במהלך שיפוץ או בניית בית חדש.

אלו היתרונות הבולטים של המשקוף גם בבית שלכם:

א. תפקיד פונקציונאלי – התפקיד של המשקוף הוא לקבוע את המסגרת לדלת ולקבוע את גבולות הטיח. התקנה מדויקת של המשקוף תמנע תזוזות לא רצויות של הדלת ותבטיח איזון ואחידות בין המידות. התפקיד הפונקציונאלי של המשקוף חיוני בכל סוגי הדלתות ובעיקר בחללי הפנים והחוץ.בחירת פרקט לבית

ב. חומרי גלם – את המשקוף בונים בדרך כלל משלושה לוחות עץ שמחוברים יחד בצורת האות ח'. הקרשים נבחרים בקפידה על מנת למלא את תפקיד המשקוף, ובין היתר הם מתאפיינים ביצירת "גג" מלאכותי. את העצים עצמם מייצרים מעץ אורן שנחשב עמיד בפני שחיקה. העובי המומלץ לחומרי הגלם הוא 2.5 ס"מ ורוחב העץ בקירות פנים הוא 12 ס"מ.

ג. קיבוע הדלת – אי אפשר להתקין דלת בלי לקבוע קודם לכן את המשקוף. הרוחב של המשקוף גם יקבע את רוחב הדלת, והגובה יקבע את גובה הדלת. המשמעות מבחינתכם היא שלא כדאי לבחור דלתות פנים או חוץ לפני שמחליטים באיזה משקוף להשתמש. רק לאחר התקנת המשקוף ואחרי עבודות הטיח והריצוף ניתן יהיה לקבע את הדלת בצורה סופית.

ד. יצירת מיפתח בגודל סטנדרטי – סביר להניח שמעולם לא השקעתם מחשבה בבחירת משקוף עבור הבית הפרטי, אבל הגיע הזמן לשנות את הפרדיגמה. קחו בחשבון שהמשקוף הוא הדרך היחידה ליצור מיפתח בגודל סטנדרטי. זכרו שהמיפתח שנותר בקיר בלוקים הוא במידות שונות שלא תמיד עולות בקנה אחד עם הדלתות. הפתרון הוא שימוש במשקוף עיוור שיוצר מיפתח מפולס, מאוזן ובעיקר מונע תקלות בהתקנת הדלת ועיוותי בנייה מיותרים.

כך תיהנו מהיתרונות של המשקוף

ודאו שאתם בוחרים את אנשי המקצוע הנכונים לטובת התקנת משקוף עיוור. שימו לב לכך שהמשקוף צריך להיות מותקן בגובה קבוע מנקודת האפס, ובצעו בעצמכם בדיקה של איזון צלעות המשקוף באמצעות פלס. מדדו את שני האלכסונים של המשקוף כדי לוודא שהם שווים ושמרו על מרווחים שווים בין חיבורי המשקוף עצמם.

לסיכום, משקוף עיוור טוב לבית שלכם כי יש לו תפקיד פונקציונאלי והוא מיוצר מחומרי גלם עמידים. הוא חיוני ליצירת מיפתח בגודל סטנדרטי ומשפיע על ערך הנכס.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פרקט למינציה – הסבר ענייני
פרקט למינציה הוא שם נפוץ ומקובל לפרקט סינטטי. פרקט הלמינציה עשוי מ 3 שכבות: שבבי עץ מודבקים.תמונה...
קרא עוד »
אוק 23, 2019
טיפים לבחירת מעצבת בתים בסגנון מודרני
בונים בית חדש? משפצים את הבית הקיים שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון! אם אתם מחפשים מעצבת בתים בסגנון...
קרא עוד »
מאי 30, 2018
מהו תפקידו של נוטריון בתל אביב
כולנו יודעים, מקצוע עריכת הדין הוא מקצוע ידוע ובעל מוניטין גבוה במדינה הקטנה שלנו וכל מי ששואף לעסוק...
קרא עוד »
אוג 28, 2018