דלתות פנים‎

 

עד לפני מספר שנים, לא הייתה חשיבות גדולה לבחירת דלתות פנים לבית. אנשים נטו לרכוש דלתות פנים לבנות חלקות, לעיתים הן היו מחולקות כך שבכל חלק הייתה זכוכית מחוסמת שמנעה אפשרות לראות מה קורה בתוך החדר.

עם השנים, כתוצאה משינויים בגישות עיצוב פנים של מבני מגורים וכן כתוצאה משינוי בהיצע של הדלתות, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אנשים משקיעים זמן ומחשבה ברכישת דלתות פנים. יש לציין שעם השנים, בחדרים מסוימים בבית כבר לא נהוג לשים דלתות, למשל במטבח ובמרפסות. עם זאת בחדרי השינה, חדרי שירותים וחדר עבודה, כן נהוג כמובן לשים דלת.door-1587023_640

כשאנחנו מדברים על דלתות פנים, אנחנו מדברים על 3 סוגים עיקריים:

דלתות הזזה – דלת שנפתחת לרוחב, היתרון שלה שהיא לא תופסת מקום אך מצד שני, היא כן תופסת קיר.

דלתות על ציר – זו יכולה להיות דלת אחת או דלת כפולה. במרבית החדרים נמצא דלתות על ציר. בחדרים גדולים יהיה מדובר בדלתות כפולות. אלו יכולות להיות דלתות עץ או דלתות מתכת.

דלתות אקורדיון – מדובר בגרסה שמזכירה דלתות הזזה אך הן נסגרות אל תוך עצמן. בדרך כלל במבנים ישנים נמצא דלתות כאלה.

מבחינת סגנון דלתות פנים, הרי שלהבדיל מדלתות חוץ שהן מלאות לגמרי, הרי בדלתות פנים אנחנו יכולים למצוא גם דלתות עץ מלאות, גם חצי מלאות כשהחצי השני מכוסה זכוכית, דלתות החלק התחתון והעליון שלהן מכוסה זכוכית וביניהן יש עץ, אפשרות אחרת דלתות עם חלון זכוכית קטנה למעלה שמאפשרת לראות אם האור בחדר דלוק או לא.

כיצד מחליטים איזו דלת פנים להתקין בביתמנעול מתאים לדלת הכניסה

ההחלטה איזו דלת פנים להתקין, היא החלטה שקשורה לעיצוב של הבית וכן לסוג החדר.

אם ניקח למשל את העניין של עיצוב הבית, הרי שאנחנו נבחר דלתות פנים שהן מתאימות מבחינת הצבע והחומר לעיצוב הכולל, למרחב של הבית. אנחנו לא יכולים לבחור דלתות בצבעים לא מתאימים או בשילוב חומרים לא נכון, שכן זה יפגע במרקם של הבית. באופן סטנדרטי אנחנו נוהגים להשתמש בדלתות פנים מעץ, ובצבעים כמו לבן, חום או אפור.

מבחינת החדרים, הרי ישנם חדרים בהם הפרטיות היא חשובה יותר מאשר בחדרים אחרים, ולכן נבחר בדלתות חסומות לגמרי, למשל בחדרי שירותים או חדרי שינה. לעומת זאת בחדרים אחרים, נוכל לבחור בדלתות שיש בהן זכוכית, גם אם אפשר לראות דרכה משהו, שכן זה לא אמור להפריע לנו.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פינוי דירה של אגרן כפייתי
לא כולנו גרים בדירה מסודרת, לא כולנו מקפידים על ניקיון שבועי, לא כולנו רוכשים רק מה שצריך ולא כולנו...
קרא עוד »
יול 05, 2017
מטבח חוץ
מטבח חוץ חזות למטבח אוהבים לארח בני משפחה וחברים? או שאולי אתם נהנים לשבת בכל יום בחצר הבית וליהנות...
קרא עוד »
יונ 15, 2021
איך לבחור חברת הדברה?
הקיץ והחום מביאים עימם לא מעט מזיקים וחרקים אשר עלולים להפריע לנו באופן משמעותי במהלך היום. בין אם...
קרא עוד »
יול 04, 2021