כיצד נבחר מנעול מתאים לדלת הכניסה שלנו?

מנעול מתאים לדלת הכניסה

מנעול מתאים לדלת הכניסהלהלן מדריך קצר שיסביר כיצד יש לבחור מנעול בשביל דלת הכניסה לבית שלכם. המנעול יענה על נקודות תורפה שיש בדלת, ויספק גם את צרכיכם כדיירים באזורי מגורים שונים: באוזרים מוכי פריצות נמליץ על מנעולים מתקדמים מן הממוצע, אף על פי שבחודשי יולי אוגוסט פריצות הן מכת מדינה, ולכן בכל מקרה מומלץ לכל אזרח להצטייד במנעול ומפתח איכותיים ככל שניתן – על מנת להתמגן מניסיונות פריצה כמה שיותר טוב.

ודאו שבדלת אין ידיות דחיפה: אם יש, פעלו כדלקמן

ראשית נסביר מה זו ידית דחיפה. מדובר בידית אשר מבחינת הצילינדר שלכם אין זה משנה אם היא קיימת אם לאו. היא מותקנת בדלת לצרכים קוסמטיים בלבד, ואין לה השפעה על הצילינדר. כמובן שכאשר עוזבים בבוקר לעבודה יותר קל למשוך את הידית עם הדלת אבל פרט לכך, אין לה עוד שימושים. המשמעות היא שאם בטעות טרקתם אפילו אם זה ביום שישי בצהריים אחרי העבודה, נהרס לכם חלק נכבד מהסופשבוע משום שאתם נעולים מחוץ לבתיכם וצריכים להתרוצץ למצוא מנעולן. במקום זאת, התקינו צ'יפ קרבה, קודן, או מנעול חשמלי אשר פותחים את הדלת ללא מפתח עם אמצעי זיהוי שונים: ביומטריים, RFID, הקשת קוד, ועוד.

חוששים מפריצה? גרים באזור מוכה? אל תתפשרו על פחות מצילינדר עם מנעול מוגן

מנעול מוגן הוא מנעול אשר בכל מחיר מונע את שכפול המפתח על ידי העתקת הפרופיל שלו. יש לו 2 אפשרויות לעשות את זה: הראשונה היא באמצעות שקע סנייק בצורת נחש אשר כורך מאחוריו את כל המידע הנומרי של המנעול. פורץ מקצועי יעלה חרס בידיו אם ינסה דרך חור המנעול להסיק מה המפתח. דרך שנייה היא לגרום לפינים של המנעול לצוף, מה שיקשה מאד על הפורץ לבצע את ההעתקה, ומה שבטוח – יאריך מאד את זמן הביצוע, עד כי ניתן יהיה בנקל לתפוס אותו. דוגמאות למנעולים מסוג זה: MT5 המכיל שקע סנייק ואקסירה המכיל פיני הצפה.

מנעול מתאים לדלת הכניסהמנעול עליון להגנה נוספת

אם אתם רוצים באמת לכסות את כל הנדרש להגנת הדלת שלכם כדאי להתקין מנעול עליון. הבחירה היא בדרך כלל בין מנעול לשון-סיכה למנעול כספת: במנעול לשון-סיכה המפתח דק, בצורת סיכה. נעילתו מושכת את הלשון לכיוון נעילה. לעומת זאת, במנעול כספת המפתח נועל מבחוץ או מבפנים 3 פיני ברזל מגולוונים שנכנסים לתוך המשקוף.

מנעולנים מוסמכים יוכלו לתת לכם שירות ייעוץ בבחירת המנעול החדש והתקנתו!

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדבקות קיר לטפטים
כולנו אוהבים לחדש ולשדרג את הבית. פעם אנחנו קונים רהיט חדש, פעם תמונה חדשה, ולפעמים אפילו צובעים קירות...
קרא עוד »
נוב 10, 2021
עיצוב עד הפרטים הקטנים
עיצוב של בית הוא כזה שיורד לפרטי פרטים ומכיל הרבה מאוד פריטים קטנים שיוצרים עיצוב אחד מוצלח. בחלק...
קרא עוד »
מרץ 20, 2019
פינוי דירה – תעשו את זה בדרך הקלה
לא רוצים לפנות את הדירה שלכם בעצמכם ולבחור בדרך הקשה? במקרה כזה אתם יכולים פשוט לפנות אל חברה מקצועית...
קרא עוד »
יונ 07, 2021