כל מה שחשוב לדעת על תיקון סורגים לפני שמתקשרים למומחים

תיקון סורגים

כל מבנה ובית הינם מיוחדים במינם. גם אם מלכתחילה הם נבנו על בסיס סטנדרט כולל ואחיד, ככל שהזמן עובר לבניינים יש נטייה להשתנות. וכך, כיום שני בניינים שהיו זהים לגמרי בתחילת דרכם יכולים להיראות באופן שונה לגמרי, בזכות השינויים והשדרוגים שנעשו על ידי דיירי המקום, הנשמה והייחודיות שהם השקיעו במבנה ועוד. אחד הדברים שגורמים לשינוי משמעות בחזות המבנה אלו הסורגים. מדובר בפריט החשוב מאוד גם לבטיחות של המבנה, וגם למראהו החיצוני. לכן, במקרים שבהם דרוש תיקון סורגים, חשוב להתייחס לעניין ברצינות מרבית, ולקחת בחשבון את שני ההיבטים האלה.

ההיבט הבטיחותי של תיקון סורגים

מבחינה בטיחותית, הסורגים מהווים את אחד מהדרישות של כל בית ומבנה על מנת לשמור עליו מפני גנבות ופריצות, חשוב מאוד ליצור את השילוב הנכון ביותר בין בטיחות לבין מראה חיצוני רצוי. בטיחות תלויה בכמה גורמים: הזווית של הסורגים, הצורה  שלהם, החומר שממנו הם עשויים וצורת החיזוק שלהם למבנה. מומחים בתחום זה תמיד יקפידו על ביצוע תיקון בהתאם לתקנים של משרד הבנייה וכן של התעשייה, המסחר והתעסוקה. התקנים האלה חיוניים על מנת ליצור מוצרים בטיחותיים דיים שיגנו על פני דיירי המבנה מבפנים ומבחוץ. הבטיחות של הסורגים נמדדת על פי חוסר היכולת של פורצים מבחוץ לחדור לתוך המבנה, וכן מניעה של נפילות מהחלון של ילדים ובעלי חיים.

ההיבט החזותי של תיקון סורגים

מלבד התפקיד החשוב של הסורגים בהגנה על דיירי הבית מפני חדירת פורצים וכן מפני נפילות מהחלון, הסורגים משחקים תפקיד חשוב גם במראה החיצוני של הבית, וגם במקרה זה – התפקיד הזה בולט לעין גם מבחוץ, וגם מבפנים. סורגים אסתטיים יעניקו מראה אסתטי לבית מבחינה חיצונית, אך הוא חשוב גם ליצירת אווירה נעימה בתוך הבית, על מנת שהסורגים לא ייצרו אסוציאציות לא נעימות של כלובים ובתי כלא. לכן ניתן למצוא פיתרונות רבים של סורגים בעלי ערך אסתטי לא פחות משמעותי ובולט מאשר ההיבט הבטיחותי.

מאפיינים נוספים של תיקון מקצועי

המאפיינים הבסיסיים של אנשי מקצוע איכותיים בתחום תיקון הסורגים הינם עמידה בתקנים המחמירים בנושאי בטיחות וכן אפשרות לבצע תיקון של סורגים קיימים באותה מידה כמו התקנה של סורגים חדשים. במקרים מסוימים המומחה מצופה גם לתת עצה נכונה לגבי הפתרון היעיל ביותר לעניין. תיקון סורגים שנעשה בזמן ובצורה טובה יכול לא רק לדאוג ליופי ולביטחון של המבנה, אלא במקרים מסוימים אף להציל חיים.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהם היתרונות הגדולים של פרגולות מעץ?
אין ספק כי כל אחד מכם מאמין שהוא מתגורר בבית המושלם ביותר, אך במידה ואין לכם גינה או מרפסת, יש לנו על מה...
קרא עוד »
אוג 26, 2015
קורס של עיצוב פנים
כולנו שמענו רבות את המונח עיצוב פנים, ותהינו אם קיים בנו הכישרון הזה ואם כן, אולי תחום זה יכול להתאים...
קרא עוד »
מאי 20, 2018
כסאות בר למטבח
אחד מהטרנדים החמים ביותר בעולם עיצוב הפנים הוא כסאות בר למטבח. שילובם של כסאות הבר במטבח הופך את...
קרא עוד »
יול 17, 2017