בחירת דלתות לבית – הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל

בבחירת דלתות לבית ישנם מספר שיקולים מרכזיים שיש לקחת בחשבון כגון סוג הדלת (עץ מלא, ברזל וכו'), סוג החיבור למשקוף (נסתר או גלוי) וכמובן, אצל מי נרכוש אותן. כמובן שלאחר ההחלטה על קריטריונים אלה חשוב להחליט בנוסף גם לגבי הפרטים הקטנים- אלה שיעשו את כל ההבדל בין עוד דלת סטנדרטית לבין דלת איכותית שתחזיק שנים ארוכות. באלו פרטים מדובר? המשיכו לקרוא.

הפרזולים

פרזול הדלתות אינו נחשב לחלק קבוע בהן ועל כן ניתן לבחור בו באופן מותאם אישי ולשלב את הפריטים השונים בדלת שרכשתם. אפשרויות הפרזול כוללות :

  • ידיות לדלתות.
  • מנעולים.
  • חיפויים דקורטיביים למנעולים (רוזטות).
  • צירים.
  • מעצורי דלת.
  • ועוד.

ניתן למצוא את מוצרי הפרזול הללו במגוון רחב של חומרים דוגמת נירוסטה, ניקל, ברונזה וברזל ובהתאמה אישית מושלמת לקונספט העיצובי של הבית כולו, בין אם בסגנון כפרי- קלאסי ובין אם במודרני – הייטקיסטי.

חלוקה וחריצים

כשבוחרים דלתות לבית יש לשים לב כי מעבר לבחירה בדלתות בעלות עיצוב הומוגני ואחיד, ישנה האופציה לבחור בין דלתות מחורצות שמחולקות למעין "מתחמים". דלתות אלו בולטות יותר ומעניקות לבית עיצוב מיוחד, כאשר החירוץ עצמו מתבצע באמצעות רצועות אלומיניום שמודבקות בתוך חריטה בגוף הדלתות, או באמצעות חריטה בלבד בעיצובים שונים ומגוונים. ניתן לבצע את החלוקה גם באמצעות שימוש בזכוכית בצבעים שונים או שימוש בפסיפסים. יש לציין כי השימוש בזכוכית רווח בעיקר בדלתות לחדרי שירותים ורחצה, שכן כך ניתן לוודא כי החדר לא נמצא בשימוש מבלי לפתוח את הדלת בפועל.

משקל הדלת

משקל הדלת הינו פרט קטן שרבים מתעלמים ממנו אך כזה שעושה את כל ההבדל מבחינת הפונקציונאליות שלה. הכלל הראשון בנושא זה אומר כי דלתות קלות משקל מתאימות יותר עבור חדרי ילדים לשם מניעת תאונות וסגירת הכנף על אצבעותיהן העדינות, והכלל השני כי עבור חדרי שינה של מבוגרים יש להקפיד על דלתות כבדות יותר לשם השגת בידוד אקוסטי מקסימלי ושמירה על הפרטיות. האלמנט שיקבע את משקל הדלת הוא בעצם המילוי, כאשר אין שום מניעה כי כל דלתות הבית יהיו זהות לחלוטין מבחינת המראה החיצוני שלהן, אך עם מילוי שונה לגמרי בהתאם לצרכים. כך למשל, מילוי שתורם לקלות המשקל של הדלת הינו הפוליאוריטן המוקצף ואילו מילוי "כבד" יותר שתורם משמעותית לבידוד הוא הכוורת והפלקסבורד.

צבעים

חשוב מאוד לקבוע את צבע הדלתות בהתאם לעיצוב הכללי של הבית כולו. צבע הדלתות הינו נגזרת של סוג החומר שמרכיב או מחפה אותן, כאשר ניתן לבחור מבין מגוון אפשרויות כגון צביעת השלייפלק האטומה בצבעי אפוקסי מגוונים, חיפוי למינטו, פורמייקה וגם פורניר כדי להקנות לדלת מראה של עץ מלא וגושני.

שילוב של כל אלה הפרטים הקטנים והחשובים הללו, יחד עם בחירה בדלת איכותית מלכתחילה מבחינת איכות החומרים, יבטיח לכם דלתות מושלמות שיענו על כל הצרכים.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מטבחים חיצוניים – כל היתרונות
מטבחים חיצוניים כשמם כן הם – מותקנים מחוץ לבית ומהווים זירה נוספת בה ניתן להכין את המזון. מטבחים אלו...
קרא עוד »
נוב 12, 2015
מדוע כולם קונים היום מטבחים כפריים מעץ מלא?
אם גם אתם מבשלים ואופים כבר שנים באותו מטבח ישן, ברור מדוע אתם חולמים מידי פעם על רכישת מטבח חדש. עם...
קרא עוד »
נוב 23, 2018
מטבחים כפריים שמעצבים את איכות החיים
בתים רבים בישראל מעניקים חשיבות רבה למטבח, ולא בכדי. המטבח הוא המקום בו אנחנו אוכלים ושותים, בו אנחנו...
קרא עוד »
פבר 27, 2018