דלתות פנים לבית – עיצוב באמצעות ניגודיות או השלמה

דלתות פנים לבית

בחירת דלתות פנים לבית היא משימה לא קלה. היא לא קלה מכיוון שמדובר בפריטי עיצוב בעלי שטח פנים גדול במיוחד, שמשפיעים מאוד על העיצוב הכולל של הבית, והיא לא קלה מכיוון שמדובר במוצר לא זול, שאי אפשר להחליף לפי מצב הרוח. בהתאם לכך, כאשר אתם פונים למשימה של בחירת דלתות פנים, אתם רוצים לוודא שאתם עושים את זה בצורה נכונה, ושאתם מבססים את ההחלטה שלכם על שיקולים נכונים וריאליים. שיקולים אלה צריכים לכלול את ההיבטים הטכניים והפונקציונליים על סוג העץ, סוג המילוי לדלת, סוג המנעול וכדומה, והם צריכים לכלול גם את ההיבטים העיצוביים, שיבטיחו התאמה מלאה של הדלתות לעיצוב הכללי, ואפילו שדרוג של העיצוב הכללי באמצעות הדלתות עצמן.

דלתות פנים לבית

ניגודיות והשלמה – שיקולי עיצוב בבחירת דלתות פנים לבית

בתוך התהליך של בחירת דלתות פנים לבית, אתם תגלו שהשוק יודע להציע לכם אינספור אפשרויות. זה מתחיל מסוג הצבע, כשאתם יכולים לבחור גוון סטנדרטי ישירות מן המדף, או לבחור דלתות בגוון מותאם אישית בתנור. זה ממשיך דרך תוספות שונות כמו גילופים בתצורות שונות על שטח הפנים של הדלת, תוספות ניקל וכרום, סוג ועיצוב הידית וכדומה. יחד עם זאת, שיקול העיצוב החשוב ביותר הוא היחס בין גוון הדלת ובין גוון הקיר. בהיבט זה תוכלו לבחור את האפשרות של ניגודיות, בה גוון הדלת יוצר ניגודיות בולטת מול הגוון הכללי, או את האפשרות של השלמה, בה הדלת היא בעלת גוון המתאים לגוון הכללי. כך למשל, דלתות פנים לבנות בבית שצבוע כולו לבן, יוצרות אפקט שונה מאשר דלתות חומות או שחורות באותו הבית.

 

מתי לבחור באיזו אפשרות?

הבחירה בין ניגודיות או השלמה בבחירת דלתות פנים לבית היא בחירה סובייקטיבית לחלוטין, שאתם צריכים לשקול באופן עצמאי. יחד עם זאת, ישנם כמה עקרונות עיצוב מקצועיים שאם תדעו לפעול על פיהם, תוכלו לוודא שאתם מקבלים את ההחלטה הנכונה מעבר לשיקולים זמניים הנובעים ממצב רוח זמני. ניגודיות חומה על רקע לבן למשל, שונה לחלוטין מניגודיות שחורה על רקע לבן. שחור על גבי לבן יוצר אפקט מודרני ויוקרתי, בעוד חום על גבי לבן מפספס את האלמנט החמים והאינטימי של העץ. בשורות אלה לא נוכל לפרט את כל השיקולים המקצועיים שיכולים להנחות אתכם בתהליך, ולכן מומלץ להסתייע באיש מקצוע המגיע מעולם העיצוב, ומתמחה ספציפית בתחום של עיצוב פנים לבתים פרטיים.

 

מיהו איש המקצוע המתאים לכם?

למשמע הביטוי איש מקצוע, אתם עשויים לחשוב שגם היועץ מולו אתם עובדים בחנות הדלתות, יועץ שהוא בעצם איש מכירות, יכול להעניק לכם את המידע הדרוש לכם, וזה יכול בהחלט להיות נכון ובתנאי שאתם פונים לחנות הנכונה, שמציעה את רמת המקצועיות המתאימה. יחד עם זאת, במרבית המקרים מדובר באיש מכירות שאין לו שום מושג בעיצוב, ולא יכול באמת לתת לכם עצות עיצוביות שיש ביניהן ובין המציאות קשר מקצועי כלשהו. בהתאם לכך, מומלץ מאוד למצוא איש מקצוע חיצוני שיסייע לכם, במסגרת פגישת ייעוץ אחת, להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם. אפשרויות אלה אמורות לעלות בקנה אחד עם ההעדפות האישיות שלכם בנושא עיצוב הבית, והן צריכות לעלות בקנה אחד עם מסגרת התקציב העומדת לרשותכם. עם המידע שתקבלו מאיש המקצוע, תוכלו לגשת אל חנות הדלתות ולהזמין דלתות פנים לבית, שיעניקו לכם את האפקט העיצובי האולטימטיבי, כל זאת מבלי לחרוג מהתקציב המקסימלי שהחלטתם להקצות לטובת העניין.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות פנימיות: המדריך החיוני להפיכת קבלן
מסקרן אותך הרעיון להפוך לקבלן אבל לא בטוח מאיפה להתחיל? אולי שמעתם על הגמישות והרווחים הפוטנציאליים...
קרא עוד »
פבר 15, 2024
איך בוחרים חברת מטבחים
המטבח הוא הלב של הבית ובמובנים רבים, הוא גם משקף את מי שאתה כפרט. חשוב לבחור את החברה המתאימה לפרויקט...
קרא עוד »
מאי 27, 2023
ג'קוזי לבית
אין ספק כי התקנה של ג'קוזי לבית יכולה לשדרג באופן משמעותי כל בית וכל דירה. היום כל אחד היה רוצה ליהנות...
קרא עוד »
נוב 01, 2020