למה חשוב לעשות בידוד גגות?

בידוד גגות

מזג האוויר בישראל, כידוע, נוטה להיות חם במרבית ימות השנה, כאשר בתקופה קצרה בין אוקטובר לפברואר, לפרקים, מזג האוויר משתנה ונהיה קריר. עבור מי שנמצא בתוך מבנה סגור, זה יכול להיות חסר משמעות, בהנחה והמבנה מבודד היטב.

בידוד מבנים ובפרט בידוד גגות, הפך בשנים האחרונות לאחד הנושאים החשובים והמהותיים ביותר בעולם הבנייה. מיד נסביר את הסיבות לכך, אך חשוב לומר לפני כן שתהליך הבידוד מתבצע בשלב הבנייה ובמקרים מסוימים יכול להתבצע גם לאחר מכן. התהליך מתבצע על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בבידוד ואיטום מבנים ובפרט בבידוד גגות.

בידוד גגות

בידוד גגות, יש לו שלוש מטרות עיקריות, הראשונה למנוע השפעה של מזג אוויר חיצונית על המבנה, בין אם מדובר בקור ובין אם מדובר בחום. כאשר מבודדים את המבנה ובפרט את הגגות, בעזרת חומרי בידוד אפשר לשמור על טמפרטורה קבועה בתוך המבנה. מטרה שנייה של בידוד, היא למנוע כניסה של רעשים חיצוניים. אומנם הרעש נכנס לרוב דרך פתחים מסוימים, למשל חלונות ודלתות, אך קירות עבים וכן גגות מבודדים, מאפשרים לשמור היטב על בידוד המבנה מפני רעשים מסוגים שונים. מטרה שלישית, היא למנוע רטיבות דרך הגגות, מה שיכול להפחית באופן משמעותי את ערך הנכס.

מדוע בידוד גגות הוא תחום פופולרי מאוד היום?

מרבית האנשים אשר בונים מבנה מגורים חדש או משפצים מבנה ישן, מבקשים לבודד אותו באמצעות חומרי בידוד שונים, בעיקר בשביל לשמור על טמפרטורת החדר ובכך לשמור על תנאים נוחים בתוך המבנה.

בצורה כזו, גם שומרים על איכות חיים ברמה גבוהה ונוחה, אך גם מונעים את הצורך בשימוש במערכות מיזוג אוויר. מה שמפחית הן בהוצאות החשמל של המבנה ויתרה מזו, מפחית ברמה ניכרת את זיהום האוויר, שכן כל שימוש במערכות מיזוג אוויר, למשל מזגנים, מזהם ברמה מסוימת את האוויר.

חשוב לומר, בידוד מבנים ובפרט בידוד גגות, הוא חלק מהותי בכל תוכנית בנייה על פי הכללים של בנייה ירוקה, קרי בנייה ידידותית לסביבה ולכן אנחנו נמצא אותה לא רק במבנים פרטיים אלא גם במבנים מסחריים וציבוריים רבים אשר נבנים כיום על פי עקרונות בנייה זו. בנייה שנחשבת הרבה יותר זולה ואיכותית וכאמור ידידותית לסביבה.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
20 דברים שחשוב לדעת על צביעת מבנים
סוגי צבע: ישנם סוגים שונים של צבע, כולל על בסיס שמן, על בסיס מים ולטקס. הסוג הטוב ביותר עבור הפרויקט שלך...
קרא עוד »
יול 06, 2023
המדריך שלך למזרן המושלם
דמיינו לשנות את חווית השינה שלכם מימיומית למחייה. זה מתחיל עם הבסיס של כל מנוחה - המזרון שלך. לא מדובר...
קרא עוד »
נוב 21, 2023
החורף מגיע וחשוב מאוד לבדוק את מצב הזיפות בגג שלכם
אם אתם חוששים שהגג שלכם לא יצליח לעמוד בפני הגשם שהולך לרדת במהלך החורף הקרוב, אז למה שלא תפנו אל...
קרא עוד »
דצמ 09, 2018