למה חשוב לנקות ולחטא מאגרי מים?

בחודשים האחרונים נעשו בדיקות רבות של משרד הבריאות בכל הנוגע למים שאנו שותים. במים המסופקים ממתקני המים נמצאו יותר מ 400 חיידקים, ובמים הברז נמצאו גם כן חיידקים רבים, ולכן כיום ישנה חשיבות של ניקוי וחיטוי מאגרי מים, שהחיידקים מהווים  אחת מהסיבות המרכזיות לצורך בפעולות ניקוי וחיטוי של מאגרי המים. אז מהן הן שאר הסיבות לצורך בחיטוי מאגרי מים? וכיצד מנקים ומחטאים מאגרי מים. כל המידע בהמשך. עוד בנושא ניתן למצוא באתר של ברזילי לאינסטלציה.

מי שמעוניין להעמיק בנושא, יכול גם לקרוא את המאמר שלנו מה עושים שיש לחץ מים נמוך.

היכן ניתן למצוא מאגרי מים

על מנת להבין את החשיבות של ניקוי וחיטוי מאגרי מים, חשוב בראשית להבין היכן נמצאים מאגרי מים שיש לחטא. מאגרי מים ניתן למצוא בעיקר בבניינים משותפים, שאותם מאגרים הם המים המשמשים את דיירי הבניין. השימושים במים משמשים את דיירי הבניין למקלחת, להשקיה, לניקיון ולשימוש כללי במי הברז, ולכן חשוב לבצע ניקיון וחיטוי פעם בשנה לפחות.

מדוע חשוב לחטא ולנקות את מאגרי המים

חיטוי של מאגרי מים שנעשה על ידי חברות המתמחות בנושא, ואנשי מקצוע מיומנים, נעשה כדי לשמור על בריאות הדיירים ולספק מים איכותיים יותר. החיטוי שומר על הבריאות בכך שהוא מצמצם את כמות החיידקים, מונע כניסה של גופים זרים למים, מצמצם את האבנית במים, מונע מחלות וזיהומים, ומטהר את המים.

חשוב לדעת!

ניקוי וחיטוי מאגרי מים, היא לא משימה שמוגדרת כמותרות, הניקוי והחיטוי הוא אלמנט חובה והוא נקבע בחוק, ויש לבצע אותו בצורה מקצועית לפחות אחת לשנה.

כיצד מתבצע חיטוי וניקוי של מאגרי מים?

חיטוי מאגרי מים מתבצע על ידי אנשי מקצוע בלבד. החיטוי נעשה על ידי כמה שלבים והוא מתבצע בצורה המתאימה להנחיות משרד הבריאות. בשלבי החיטוי – נעשה ניקוי וחיטוי באמצעות סודיום היפוכליט, הכולל ניקוי באמצעות מברשות מתאימות, וסילוק כל אלמנט שאינו קשור למים טהורים.

לאחר מכן, נבדקת התקינות של המאגר בכל הנוגע לאיטום נכון, ואם הוא לא אטום או מרושת, נעשות עבודות איטום ורישות על מנת למנוע זיהומים במים שנגרמים על ידי חיידקים, חרקים או שאר מזיקים.

אותם רשתות מורכבות על פתחי מאגר המים, בצנרות ובאזורים בהם יכולים להיות חדירות של מזיקים וזיהומים. לאחר מכן  החברה או אנשי המקצוע מתקינים גם מכסים למאגרי המים, מבצעים הגנה על המאגר, וכל זאת כל מנת להבטיח מים טהורים ונקיים – שיכולים לשמש את הדיירים לכל מטרה, ומאפשרים מים איכותיים יותר.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים לעיצוב נכון של מטבחי חוץ
בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים גילו שנוח יותר לארח בחוץ או להכין ארוחה מפנקת כמו גם ברביקיו, באמצעות...
קרא עוד »
נוב 28, 2020
אילו מיטות ילדים כדאי לרכוש לחדר הילדים שלכם?
יש מספר דברים חשובים שאתם צריכים לבדוק עוד בטרם אתם מחליטים לקנות מיטות ילדים. ביניהם ניתן למנות את...
קרא עוד »
דצמ 02, 2021
החלפת צילינדר
לשמחתינו המודעות לכל נושא "הפריצות השקטות" הולכת ועולה. יותר ויותר ישראלים מקבלים מידע שמגיע להם לקבל...
קרא עוד »
יונ 12, 2018