חומר איטום לנזילות מהגג

חומר איטום לנזילות מהגג

אחת הבעיות הקשות שלא מעט אנשים מתמודדים איתן, הן נזילות מהגג. על פניו זה נשמע כמו דבר לא סביר, הרי הגג שלנו אמור להיות אטום לגמרי מפני נזילות. אך לצערנו, קורה לא פעם, בעיקר בגגות של מבנים ישנים, שחומרי האיטום כבר נשחקו והם אינם טובים, אז מים נכנסים פנימה וגורמים נזק למבנה.

זה קורה בדרך כלל, כאמור במבנים ישנים, אחת כמה וכמה זה קורה כשאין שיפוע מסוים בגג ומערכת הניקוז שלו איננה טובה. אם יש שיפוע ויש מערכת ניקוז, אז המים זורמים בצורה נכונה אל המרזבים ויורדים משם לאדמה. במקרה וכל זה לא תקין או לא קיים, אז המים נשארים על הגג, ועם הזמן, הם פשוט יכולים לחלחל פנימה. ככל שהם יחלחלו יותר, חומרי האיטום שאמורים למנוע זאת, ייהרסו.

לכן יש חשיבות גדולה לכך שנשתמש בחומרי איטום מיוחדים לנזילות מהגג כמו פוליאוריאה, ולא משנה באיזה סוג גג מדובר וכן לא משנה עד כמה המבנה ישן או חדש, גדול או קטן. כאן המקום להסביר, במבנים ישנים, באופן טבעי יש יותר סיכוי לנזילות, הן בגלל שחומרי האיטום הרבה פחות עמידים והן בגלל שלרוב, המרזבים פשוט לא איכותיים מספיק ובדרך כלל גם לא מתוחזקים בצורה טובה, אז הם לא מאפשרים למים לזרום למטה.פוליאוריאה

במבנים חדשים, אנחנו עלולים למצוא בעיה של נזילות, בעיקר בגלל עבודה לא נכונה וניסיון של הקבלנים לחסוך בכסף, אז הם משתמשים בחומרי איטום לא טובים שאינם מחזיקים מעמד. לכן, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו, גם במקרה ואנחנו רוכשים בית חדש, עם נזילות מהגג. במקרה כזה אגב, האחריות היא של הקבלן ועליו לטפל בכך כמה שיותר מהר.

כאמור, בשביל לטפל בבעיה בצורה נכונה, יש לבחור חומרי איטום מתאימים, לשם כך אנחנו נבחן בדיוק איך בנוי הגג, באיזה גודל הוא, היכן יש נזילה בדיוק, וכן, אילו אמצעים נוספים צריך להתקין על מנת שיהיה אפשרי לפתור את הבעיה באופן אופטימאלי, לא רק דרך שימוש בחומרי איטום אלא גם באמצעים נוספים שיכולים לעזור.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משכנתא מיחזור
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לשמוע יותר ויותר את הביטוי משכנתא מיחזור, כלומר התחום של מיחזור משכנתאות...
קרא עוד »
מאי 31, 2018
תאורה סולארית לגינה – שאלות ותשובות על פי ג'ק בר און שרף
תאורה סולארית היא פתרון מצויין שמצמצם את עלויות החשמל כיון שהיא ניזונה מאנרגיית השמש, התאורה מטעינה...
קרא עוד »
מאי 02, 2022
קרמיקה
קרמיקה, אותו דבר שאנחנו מכירים בעיקר בהקשר של ציפוי קרמיקה על קירות או רצפה במבנים, אותו חומר אשר...
קרא עוד »
מרץ 16, 2022