דק סינטטי

דק סינטטי

כשמדובר על נושא של דקים למרפסות, המודעות בשנים האחרונות בנושא עלה והתפתחה ביותר. סוגי העצים לדקים הנם רבים, הצבעים של העץ המסופק, רמת הטיפול השונה, הצורות והעיצובים השונים המונחים במרפסת, המקומות השונים כמו בגינה או בחצר הבית ובנושא המושך אנשים רבים כיום – דק סינטטי. דקים אשר בנויים על ידי עצים באופן מלא דורשים תחזוקה רבה, טיפול חצי שנתי, השגחה מלאה והגנה מפני חרקים, מזיקים ואוכלי עצים למיניהם ושמירת הצבע הקיים לעץ. דק סינטטי עומד על דק המושלם לתחזוקה מועטת ומראה מדויק של עץ, רק באופן מלאכותי.

מהו דק סינטטי

דק סינטטי הוא תיאור של שמו באופן מדויק, הוא דק הנבנה על בסיס של עץ סינטטי, כלומר מלאכותי ומספק את אותה תחושה, אותו עיצוב ביתי וקלאסי ומספק יתרונות רבים. הטיפולים הנדרשים על ידי אנשים בעלי דקים במרפסות הבנויים על עץ מלא הנם רבים, התחזוקה של העץ הנה יכולה להתערער גם בעונות הקיץ החמות אשר פוקדות על העץ את השמש החזקה המחלישה את העץ וגם בעונות החורף הסוערים אשר מטילים גשמים על העץ וגורמים להיחלשותו, להיווצרות של סדקים ובסופו של דבר יכולים להגיע למצבי שבירה וסיכון של דיירי המקום. בשל כך, אנשים רבים בוחרים דק סינטטי אשר ניראה כמו עץ, מעוצב באופן טבעי ונעים כמו עץ אך לעומתו, הנו מתוחזק באופן גבוהה יותר, אינו דורש תחזוקה משמעותית כלל, שומר על צבעו ועל חוזקו ואפילו נשמר ללא טיפול במשך שנים ארוכות.

סוגי בדקים הסינטטיים הקיימים בשוק

דק סינטטי הוא בעצם תערובות, תרכובות או בנוי מחומרים שונים אשר מכילים את צבעו של העץ באופנים השונים ויכולים לספק את בניית הדק באופן מושלם ומדויק. החומר הראשון הנעשה בו שימוש לדק סינטטי הוא הנו חומר הפייבראון, חומר שהנו מורכב מחצי פלסטיק וחצי עץ. חומר זה הוא הנו חומר תעשייתי אשר בבעלותו נמצאת חברה אמריקאית המספקת מוצרים איכותיים לדקים סינטטיים ומגיע בארבעה צבעים שונים. תערובת נוספת היא שילוב של פולימרים ונסורת עץ. תערובת זו עומדת על עיקרון האיכות, חוזקה של התערבות ושימור הצבע ובכך נחשבת לאחד המוצרים האיכותיים ביותר בתחום הדקים. דק סינטטי נוסף ומומלץ ביותר הוא בעל ציפוי קשיח מפלסטיק. אנשים נמשכים לרכישת דק זה בשל חומר הפלסטיק הנמצא כשכבה נוספת ובכך מגן בצורה מושלמת מפני שריטות, דהייה של צבע או אפילו מפני כתמים. הדקים הסינטטיים הם הנם הבחירה המושלמת ביותר לעיצוב המרפסת וללא כל מאמץ.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
3 סגנונות עיצוב לחדרי ילדים
עבור הורים רבים השאלה איך לעצב את חדר הילדים היא שאלה מהותית ולא פשוטה. אפשר גם להבין מדוע, שכן בסופו...
קרא עוד »
מאי 01, 2022
איזו שיטה עדיפה לאטום את הגג – יצאנו לבדוק!
נזילות גגות יכולות להיות הסיוט הגרוע ביותר של בעלי הבית. לקראת החורף הקרב ובא כל בעל בית פרטי וכל ועד...
קרא עוד »
מאי 10, 2023
דלתות מיגון
הרצון להגדיל את רמת הביטחון לא מעט ישראלים אומרים זאת בפה מלא ומעידים על עצמם ככאלו שישמחו מאוד...
קרא עוד »
פבר 24, 2019