מתי מומלץ לבצע איטום לחלונות

איטום לחלונות

לא כל רטיבות היא ממקור ספציפי אחד, ועבור רטיבות יכולות להיות שלל של סיבות שכל אחת מהן מצריכה צורה מאוד מסוימת של טיפול על מנת להגיע אל התוצאה הכי יעילה לטווח כמה שיותר רחוק. על מנת לדעת מה המקור של רטיבות כמעט תמיד צריכים לפנות אל בעל מקצוע שעוסק באיטום, הלוא הוא קבלן איטום, וכאשר מדובר בעבודה שאותה רוצים כי יבצע בצורה מקצועית, לשם כך תמיד ראוי לוודא כי מזמינים קבלן איטום מוסמך.

איטום לחלונות

בודקים את מקור הרטיבות

איך בודקים את המקור של הרטיבות? קבלן של איטום כבר יודע לזהות כל מיני סיבות עבור היווצרות של רטיבות, כאשר אם מדובר במקרה שבו רואים שימנים שרטיבות באזור של חלונות המבנה, אזי לא תמיד צריכים להסיק כי הסיבה לכך היא בשל בעיה של איטום, כי לרטיבות באזור הזה יכולות להיות עוד כמה וכמה סיבות שאותן צריכים להכיר ובהתאם בהן לטפל.

לכן, כאשר משהים סימנים של רטיבות ראשוניים או מתקדמים באזור הפנימי או החיצוני של החלון, יש לנסות ולבדוק מה מקור הבעיה קודם הפניה אל קבלן של איטום שיבוא כדי להעניק את הטיפול המקצועי שהוא יודע לבצע בכזה מקרה.

רטיבות שמקורה בפגם בחלון

אנשים לא ממש מצפים לכך, וייתכן כי במקרים רבים מדובר בסיטואציה טבעית של בלאי, אולם כאשר רואים כי ישנה רטיבות באזור של חלונות הבית או אפילו רק בחלון אחד, יכולים להסיק לא רק כי אולי ישנה בעיה של איטום אלא לבדוק את העניין לעומק ולראות האם מדובר במקרה שבו ישנו פגם בחלון עצמו. החלון הרי בנוי חלקים שכוללים את הזכוכית עצמה, את המסגרת ואת המשקופים שסובבים אותו, ברגע בו הפעולה של ההתקנה לצד האיטום בעת ההתקנה בין אלה לאלה לא נעשתה בצורה נכונה הדבר יכול להביא אל בעיה של איטום נכון מפני מים ומכאן אל מצב של רטיבות באזור של החלון הדרך היא קצרה מאוד.

רטיבות חלונות בחדרים אמבטיה

רטיבות אשר מתקיימת באזורים של האמבטיה והמקלחון היא טבעית מאוד, ולא פעם יכולים לראות כי לאחר מקלחת חמה רואים את האדים של המים מופיעים להם במהירות על גבי הזכוכית של המקלחון, על האריחים של חיפוי האמבטיה וגם על החלון שנמצא בחדר הרחצה עצמו.

במקרה של חדרי שכאלה זה חשוב מאוד דבר ראשון לצבוע את החדר עם צבע שמיועד לחדרים רטובים, ובד בבד לבצע אוורור גבוה ככל האפשר על מנת לאפשר לכל הרמה הגבוהה של הלחות הזו להתפוגג ולא להישאר על גבי כל אחד מאלה ולהפוך למקור של רטיבות. כאן זה לא המקרה של איטום עבור החלון, כי אם פעולות מנע מפני רטיבות באופן נכון.

רטיבות שמצריכה איטום לחלון

כאשר רואים רטיבות מסביב לחלון ישנה אפשרות די גבוהה כי הרטיבות הזו היא מקור של איטום לא נכון. במקרה שכזה צריכים לבדוק היטב את החיבור שבין החלון אל הקיר ולבדוק האם ישנה סיבה כמו סדק שקיים שם וממנו יכולים לזרום מים אל הקיר וליצור רטיבות שמחייבת איטום וסגירה.

לפעמים מדובר במקרה של חוסר בפתחי ניקוז אשר חשוב כי יהיו קיימים גם בחלון, ולפעמים לא קיים איטום מספק באזור של הברגים  והפתחים אשר נמצאים במסילות התחתונות של כל החלון. כאן אכן צריכים להביא קבלן של איטום אשר ייודע גם לבצע איטום מדויק ומלא לכל חלון עם בעיה של רטיבות בו.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פרויקטים חדשים בנתניה
כמו בלא מעט ערים ברחבי הארץ, הרי שגם בעיר נתניה אפשר למצוא שורה ארוכה של פרויקטים אשר נבנים בתקופה זו...
קרא עוד »
אוק 23, 2017
סוגי ארונות אמבטיה
בכל אמבטיה צריך ארון. הארון ממלא תפקיד חשוב כל כך בהיותו מקום לאחסון חפצים, להנחת פריטים ולארגון כללי...
קרא עוד »
יונ 23, 2021
רכישת רהיטים – בחנות או באינטרנט?
אחת הדילמות שעומדות בפנינו כיום, כשאנחנו מעוניינים לרכוש מוצרים שונים לבית היא, האם לעשות את זה בדרך...
קרא עוד »
מרץ 29, 2020