איתור רטיבות בדירה חדשה

לא נעים לקנות דירה ולגלות שהיא סובלת מנזקי רטיבות. על פי חוקי מרפי זה יקרה דווקא בחורף, במזג אוויר קר וסוער. או אז תרגישו שגם המזגן העוצמתי ביותר לא יכול לעזור לכם להילחם בקיר רטוב. כי ביום חורפי שבו אתם אמורים לשבת ספונים בביתכם עם כוס של שוקו וספר טוב, תמצאו את עצמכם מציבים דלי מתחת לתקרה או מנגבים את הקיר הרטוב ללא הפסקה.

הסימנים שלפני

רטיבות בדירה מודיעה על בואה בדרך בלתי ידידותית במיוחד. אם יש בעיות רטיבות, הן יתבטאו בדרכים בלתי נעימות. כך שאם נכנסתם לדירה הסובלת מנזקי רטיבות, תבחינו במוקדם או במאוחר בסימנים של עובש על הקירות (בצבע שחור או ירוק כהה), ריח של רטיבות, הצטברות של מלחים וכדומה. לא זו בלבד שמדובר בפגמים אסתטיים, אלא שנזקי הרטיבות מסוכנים לבריאות, בייחוד עבור אנשים רגישים. משום כך, איתור רטיבות בדירה חדשה הוא פעולה הכרחית לכל מי שחושב לחתום על חוזה.

מקדימים תרופה למכה

חברה מקצועית המספקת שירותי בדק בית יכולה לבצע גם איתור רטיבות בדירה שנבנתה זה עתה. מהנדסים מיומנים ומנוסים יכולים לבדוק את רמת האטימות של הבית מפני הגשם ולבחון אם התגלו ליקויים כלשהם בהליך הבנייה. נוסף על כך, המהנדסים בודקים את הצנרת בבניין. האם היא הונחה כראוי? האם מדובר בצנרת חדשה או צנרת ישנה וזולה שיש להחליף בדחיפות? במהלך בדיקת הרטיבות עלולים להתגלות ליקויים שונים דוגמת מערכות איטום בלתי גמורות, חומרי בנייה שאינם עומדים בתקן או חוסר הקפדה על הנחה תקנית של צנרת.tap-1937219__3401

לא רק רטיבות

במסגרת בדק בית בודקים המהנדסים עניינים נוספים, וזאת בנוסף לבדיקת נזקי הרטיבות. מרבית הבדיקות נעשות מטעמי בטיחות. כך למשל, בדיקת גז וקרינה נועדה למדוד את כמויות הגז הקרינה הנפלטות בבניין במטרה לבחון אם פליטות אלה עומדות בתקן, או שהן מסוכנות לסביבה. באופן דומה, גם בדיקת נקודות חשמל נועדה למנוע מצב של התחשמלות או שריפה בתוך מבנה.

לא רק בדירה חדשה

איתור רטיבות בדירה חדשה הוא אחת הבדיקות הנחוצות ביותר שיש לבצע לפני שרוכשים בית חדש וקוראים לחברת ההובלות כדי למקם את הרהיטים במקומם. אך ביצוע בדק בית אינו מיועד רק לדירה חדשה או לדירה הנמצאת בהליכי בנייה. גם כשקונים דירה יד שנייה חשוב לקרוא למהנדס לצורך בדק בית, בייחוד אם מדובר בדירה הממוקמת בבניין ישן שלא בוצעה בו בדיקה במשך שנים.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 חברות ניקיון במרכז שכדאי שתכירו
ישנם כיום לא מעט חברות אשר מציעות את שירותי הניקיון שלהם עבור הציבור הרחב. חברות אלה על-פי-רוב יאפשרו...
קרא עוד »
אוק 17, 2019
מה הם מטבחי חוץ?
מטבחי חוץ הם דרך מצוינת להביא את ההנאות של בישול בחוץ. הם נועדו להפוך את הבישול והבילוי בחוץ למהנה...
קרא עוד »
יונ 10, 2023
איך לבחור מיטה לנוער
מיטת נוער מהווה חלק בלתי נפרד מחדר הילדים וכאשר עומדים לפני ריהוט של חדר ילדים, צריך לקנות גם את...
קרא עוד »
נוב 04, 2021