באילו מקרים חולדות יכולות לצאת מהאסלה

חולדות שיוצאות מהאסלה

הימצאותם של עכברים וחולדות בקרבת הבתים היא מחזה דוחה ולא נעים. ברוב המקרים הם מסתובבים בחצרות, בגינות, במקומות שבהם יש פסולת רבה וצמחייה עבותה. כדי שהם לא יהיו בשטח יש לטפל בכל המיקומים הבעיתים הללו וכך האפשרויות של החולדות יהיו פחותות.

חולדה הנכנסת הביתה דרך האסלה

קיימים גם מקרים חריגים שבהם חולדה נכנסת הביתה דרך האסלה. הדבר מתאפשר אם קיימת בעיה בצינור הביוב שהוא פתוח ולא אטום כפי שהוא אמור להיות. ולכן החולדה שחיה לעתים בתוך הצינור או בקרבתו כי שם יש מזון עבורה , מטפסת מעלה נכנסת לאסלה וממנה יוצאת לשירותים ולאמבטיה.

מדובר במקרים חריגים מאד שקורים בדרך כלל בבתי קרקע או בדירה הממוקמת בקומת הקרקע בבניינים משותפים. הדיירים מגלים את הימצאותה של החולדה בזכות הגללים שהיא משאירה או אם הם רואים אותה מסתובבת בבית.

מדובר בנושא שיש לטפל בו מיידית באמצעות שירות הדברת חולדות ועכברים ובמיוחד אם יש ילדים קטנים בבית כיוון שהיא עלולה לפצוע אותם.

מדביר מקצועי בעל רישיון מכיר דרכים ייחודיות ללכידת החולדה כדי להרחיק אותה במהירות מהבית. האמצעים הקיימים היום בשוק כמו מלכודות או פסי דבק יעילים נגד עכברים, אך אינם יעילים נגד חולדות ולכן קיים צורך לפנות למדביר מוסמך שיבצע את המלאכה בהקדם.

היערכות לסתימת פתחי היציאה של החולדות

כדי למנוע כניסה של חולדות הביתה דרך האסלה או בדרכים אחרות יש לבצע כמה פעולות אקוטיות. לסתום באמצעות בטון או חסימה של ברזל את כל פתחי הצנרת כך שלא יהיה מעבר חופשי שיאפשר לחולדה להיכנס הביתה.

בנוסף לכך, קיימת סבירות שיש מחילות מתחת לבית וגם אותם כדאי לסתום כדי שלא יגיעו לאזורים הסמוכים לבתים. פעולה מומלצת נוספת היא פינוי של אשפה, זבל, גזמי עצים וזבל אורגני הקיימים בסמוך לבתים כדי שהחולדות לא יסתתרו שם.

גם עשבייה עבותה יכולה לשמש מקום מסתור ולכן חשוב לגזום את העשבים השוטים, חלק מהצמחייה וגם את הדשא כדי לא ליצור לחולדות מקומות שנוחים עבורם למחיה ולמסתור.

>בדקו מחיר הדברת פשפש המיטה

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור מיטה וחצי
מיטה וחצי הפכה לאחת האופציות החביבות ביותר על בני נוער. מדובר על מיטה בגודל מפנק, אשר מאפשר לכל אחד...
קרא עוד »
יול 25, 2019
כסאות מתקפלים: לא רק לפיקניק!
חושבים שכסאות מתקפלים הם רק בשביל פיקניקים ואירועים? תחשבו שוב! הם הרבה יותר שימושיים ממה שנדמה לכם,...
קרא עוד »
יול 06, 2024
מגרשים למכירה
מגרשים למכירה – כשמם כן הם. מדובר בשטחים הנמכרים לאנשים פרטיים או לקבלנים לצורך בנייה עליהם. קיימים...
קרא עוד »
יונ 15, 2016