ההבדלים בין ניקוי בחול או בלחץ מים

ניקוי בחול או בלחץ מים

כל מי שמכיר את התחום של ניקוי מכשירים, ציוד או משטחים שונים, יודע שיש לנו אפשרויות שונות בתחום. אנחנו יכולים לייצר תהליכי ניקוי שונים בהתאם לסוג החומר אותו אנחנו מבקשים לנקות וכמובן בהתאם לסוג הלכלוך שנמצא עליו.

שתים משיטות הניקוי הפופולאריות ביותר, הוא ניקוי בחול וכן ניקוי בלחץ מים. מדובר על שיטות שמופעלות במקרים בהם יש צורך לנקות חומרים מסוימים, למשל מתכות, צנרות וכדומה, כאשר הרבה פעמים מדובר על תהליך מקדים לקראת חידוש החומר, למשל, אם יש חלודה וצריך להסיר אותה על מנת שנוכל לצבוע את המקום מחדש, אז תחילה נשתמש באחת משיטות הניקוי הנ"ל ורק לאחר מכן אנחנו נבצע את החלק השני בתהליך.

עולה שאלה, מה ההבדל בין ניקוי בחול לבין ניקוי בלחץ מים. התשובה לכך היא די פשוטה. ניקוי בחול, מתבצע כאשר יש צורך להסיר חלודה או חומרים אחרים ממיכלים, צנרות, כמו כן נהוג להשתמש בשיטה זו על מנת להסיר פיח או ירוקת ולכלוך אחר שהוא עמוק בתוך החומר. מדובר בתהליך ניקוי שמתבצע על ידי התזת חול באמצעות לחץ אוויר כבד, ניתן לראות זאת בהליך
ניקוי ארונות החשמל למשל.

לעומת זאת, שימשו בלחץ מים גבוה, מתבצע כאשר אנחנו רוצים לנקות משטחים או אמצעים מסוימים, בדרך כלל מדובר על דברים חזקים, מאסיביים שיכולים לעמוד בלחץ של המים, ומדובר על תהליך ניקוי יעיל ופשוט של לכלוך קשה אשר דבוק על אותם משטחים או אמצעים. חשוב לומר, השטיפה מתבצעת באמצעות מכונות מיוחדות, מן הסתם, אסור בשום פנים ואופן להעמיד את הצינור מול בן אדם, שכן זה יכול לסכן אותו, וכן מי שאמור לבצע את התהליך, הוא אדם מבוגר, אחראי שיכול להחזיק בצינור בצורה חזקה ובטוחה.

מבין שתי השיטות, שטיפה בלחץ מים נחשבת להרבה יותר זולה ופשוטה, בגלל שבסופו של דבר מדובר על מים ולא על חומרים מיוחדים. מצד שני, לא תמיד אפשרי להשתמש בשטיפה מסוג זה בשביל לנקות כל פריט וכל אמצעי, אך אין ספק שזה יכול לאפשר תהליך ניקוי מהיר ויסודי בכל מקום שנשתמש בשיטה זו.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 טיפים לעיצוב מוצלח לעסקים
עיצוב עסק מצליח כרוך בתכנון קפדני, פיתוח אסטרטגיה וביצוע. כאן נציג בפניכם טיפים שונים שיכולים לעזור...
קרא עוד »
אוק 05, 2023
הדברת נמלים בבית ובגינה – דגשים חשובים
מחפשים אחר מענה של הדברת נמלים בבית ובגינה וזאת כדי שתוכלו להעלים מהגינה ומהבית את כל הנמלים ובצורה...
קרא עוד »
יול 20, 2021
מה זה פעמון דין דון?
פעמון דלת הוא מרכיב חיוני בכל בית או עסק. זה מודיע לך כשמישהו בדלת שלך, ומאפשר לך לענות ולהעניק כניסה...
קרא עוד »
אפר 28, 2023