תכנון תוכנית עסקית לשיפוץ בית העסק: מה צריך לכלול בה?

תוכנית עסקית
תוכנית עסקית

אחד השלבים החשובים ביותר בחייו של עסק, צעיר או ותיק, זה השלב בו הבעלים מחליטים לשפץ את המקום. בין אם זה אומר שיפוץ לצורך התרחבות ובין אם זה אומר שיפוץ לצורך שינוי וחידוש של המבנה והעיצוב שלו. על מנת שהתהליך יתבצע כמו שצריך, אזי שיש צורך לייצר תוכנית עסקית מתאימה לכך.

מדוע צריך תוכנית עסקית לשיפוצים?

כל עסק, לא משנה באיזה תחום הוא פועל ומה הגודל שלו, מתבסס על תקציב אשר בנוי על הכנסות והוצאות. ברגע שמחליטים לבצע שיפוץ במבנה של העסק, זה יכול להשפיע על התקציב בהווה ובעתיד. תוכנית עסקית צריכה לקחת את הכל בחשבון. כל אלמנט שיכול להשפיע כך או אחרת, על התנהלות הכלכלית של העסק. רק כך יוכלו הבעלים לדעת כמה הם יכולים להשקיע והאם זה משתלם להם מבחינה כלכלית.

לפני שנציג את הנקודות שאמורות להיכלל בתוכנית עסקית, חשוב להדגיש, מוטב שהתוכנית תתבצע עם גורם מוסמך שמתמחה בכך. כמו כן, יש לבצע מחקר מקיף בנושא, על מנת להשיג את הנתונים הרלוונטיים והאמינים בנושא.

אילו נקודות אמורות להיכלל בתוכנית עסקית?

אופי השיפוץ

התוכנית צריכה להכיל את כל ההיבטים הכספיים של השיפוץ עצמו. בין אם זה מתייחס למבנה ובין אם זה מתייחס לתשתיות שלו. אם מדובר בשיפוץ משמעותי, אז הוא יכלול גם החלפת תשתיות מים, חשמל ועוד. זה אמור לייקר מאוד את השיפוץ, אך יחד עם זאת, זה יכול לשפר משמעותית את איכות העבודה במקום.

שטח השיפוץ

מעבר לשאלה מה מתבצע בתהליך השיפוץ, יש גם משמעות לשאלה האם מדובר בשטח המבנה עצמו או בהרחבתו. כאן השאלה היא לא רק בהיבט של השיפוץ, אלא יש לזכור שיש לו השפעות כלכליות ארוכות טווח, בכל הקשור למסים למשל, ומנגד לאפשרויות שטמונות בהרחבת המקום.

התאמה לקהל היעד

תהליך שיפוץ חייב להתבצע במקביל לבניית תוכנית, כיצד המקום יתאים לקהל היעד אליו פונים. לכן צריך גם לבחון האם זה מחייב שינויים מסוימים והוצאות נוספות.

עיצוב המקום

מעבר לעניין של השיפוץ עצמו, יש לבחון האם בעקבותיו יהיה צורך לעצב את המקום מחדש, מה שאומר רכישת ריהוט ופריטים אחרים.

בהצלחה!

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מגן שמש כאמצעי התגוננת מפני קרינת UV
VIOLET (UV) היא למעשה קרינה אולטרה סגול  של קרני השמש. קרינה זו הינה בעלת השפעות מזיקות על בריאות האדם ולכן...
קרא עוד »
מרץ 22, 2018
הובלה קטנה בבת חפר – הובלת חפצים יקרי ערך
שירותי הובלה הם שירותים שאנחנו זקוקים להם לא רק בעת מעבר דירה. גם כאשר אנחנו צריכים להעביר מוצר אחד...
קרא עוד »
דצמ 04, 2018
למה חשוב לבחור קופסת חשמל מוגנת מים?
אנחנו יודעים שהתשובה נמצאת קצת בגוף השאלה אבל אנחנו באמת חייבים לשאול כי אנחנו באמת רוצים להסביר....
קרא עוד »
פבר 20, 2020