איטום מרפסת – איך עושים זאת נכון?

איטום מרפסת

"כל בית צריך מרפסת" אבל כדי שהמרפסת תחזיק מעמד לאורך שנים, חשוב שהאיטום בה יהיה חזק ואיכותי. אז כיצד אוטמים מרפסת בצורה טובה ונכונה?

על מנת לדעת כיצד אוטמים מרפסת נכון, חשוב להבין שכדי לאטום מרפסת ישנן מספר שיטות, כאשר כל שיטה כרוכה בהוצאות שונות ושיטת עבודה אחרת:

  • אחת השיטות המומלצות לאיטום הינה שיטה קלה אך היא נחשבת גם ליקרה ביותר – בשיטה זאת מרימים את המרצפות שבמרפסת, מפנים את החול והמילוי, אוטמים מחדש את הבסיס ביריעות איטום ומרצפים בחזרה את המרפסת. שיטה זאת נחשבת ליקרה יותר אך למוצלחת מכולם. ובכל זאת לא כולם בוחרים בה.
  • עוד שיטה לאיטום מרפסת היא שיטה שנעשית באמצעות משחזה – באמצעות המשחזה עוברים על משטחי הריצוף על מנת לאטום אותם תוך מניעת מעבר מים ממשטח הריצוף. בשיטה חורטים על ידי המשחזה על הפוגות (הלוא הם ממשקי המרצפות) ולאחר מכן פותחים מרווח ביניהן של בין ארבע לחמש מילימטרים עם עומק של שלושים ושלושה מילימטרים, תוך שאת הרווחים ממלאים ברובה. בין הקיר לרצפה מורחים גם פוליאוריטאן על מנת למנוע נזילות, ובכך מנסים למנוע רטיבות. שיטה זאת מומלצת למניעת נזילות מינוריות במרפסת.
  • שיטה נוספת היא שיטה בה מפרקים את הרצפות בפירוק מקומי, בהן ישנו זיהוי של נזילות ובעיה באיטום – בשיטה זאת מזהה הקבלן כשל מקומי במערכת האיטום. הכשל עלול להתרחש בעקבות בעיות אינסטלציה שנגרמו עם השנים או בשל התקנה לא נכונה של צנרת. לאחר פירוק המרצפות, נעשה איטום חוזר ומקומי ולאחר מכן החזרת הרצפות למקום.
  • ישנה שיטה נוספת לאיטם מרפסת והיא על ידי יריעות ביטומניות – בשיטה זאת ניתן להשתמש ביריעות ביטומניות כדי לאטום את המרפסת, תוך הרמת המרפסות והנחת יריעות על מנת לאטום את השטח בצורה אנכית. איטום מסוג זה נעשה במידה וישנו מספיק גובה במרפסת בין מפלסי הפנים ובחוץ שבה.
אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שב, תנוח, כסאות בר
רובנו יושבים רוב היום על כסא. לא מדובר בכסאות בר, לרוב מדובר בכסא עבודה, כסא ברכב הפרטי שלנו או מושב של...
קרא עוד »
מאי 28, 2016
חללי עבודה בתל אביב
לא עוד משרד סגור וקונבנציונאלי, כמו בכל דבר גם כאן תל אביב משנה את חוקי המשרד. יותר ויותר חברות, בעלי...
קרא עוד »
יונ 22, 2023
דוד קיטור – מה זה בדיוק? מתי זה שימושי ומי צריך את זה?
סביר להניח שלא פעם ולא פעמיים יצא לכם לשמוע את המונח דוד קיטור. אז לפני שנסביר האם זה משהו שיכול להביא...
קרא עוד »
אוק 28, 2017