נזילה בקיר

רובנו, גם טיפוסי הקיץ המובהקים, מודים ומהללים את גשמי הברכה שמעלים בהדרגה את מפלס הכינרת ומפחיתים את הסיכוי להתייבשות. טיפות הטל על העלים, הבריזה האוורירית שלאחר הגשם ושלוליות החורף הקטנות מותירות תמונת נוף יפהפייה של הטבע במהותו. יחד עם זאת, כשלפתע מטפטף לכם "גשם" בתוך הבית, מדובר במצב מרגיז ומטריד במקרה "הטוב" ובמקרה הרע מדובר בסכנה תברואתית.%d7%a0%d7%96%d7%99%d7%9c%d7%94-%d7%91%d7%a7%d7%99%d7%a8

גשם גשם מטפטף, בבית זה בכלל לא כיף

אינסטלטור בתל אביב נתקל לא אחת בקריאות מצוקה לאור נזילות בקיר או בתקרה. לצערנו, בדרך כלל בבעיה שלא מותירה חותם על בית המגורים עצמו אלא לעיתים קרובות מובילה לסכסוכי שכנים. אך ראשית, בואו נעשה מעט סדר בבלגן. מקורן של נזילות כאלו נובע בדרך כלל כתוצאה מחיפוי קירות לקוי או כתוצאה מכשל באיטום של המרפסת, הגג או הקירות. גם תקלות ונזקים בצנרת עשויים להותיר את חותמם בצורת נזילה.

אך למה להמתין למאוחר כשניתן להקדים תרופה למכה? נסו לזהות את הסימנים המטרימים לכך – שינויי צבע בגוון הקיר, הופעתם של סימני רטיבות או כתמי עובש ו"סימני נפיחות" בקיר או בתקרה. לעיתים, הנזילה בביתכם לא תורגש כלל אלא השכנה מהקומה התחתונה תחוש זאת ותיאלץ להציב מספר דליים בחדרה (מבוסס על סיפור אמתי).

רטיבות בקיר עשויה להוביל להשלכות רבות ולא נעימות. ראשית, היא עשויה לייצר מרבצי חיידקים שיהוו סכנה בריאותית, בייחוד לרגישים לאבק ולחולי האסתמה. שנית, היא עשויה להזיק לתקינותו של המבנה. לכן, ברגע שזיהיתם את הסימנים הללו, עליכם לזמן אינסטלטור באופן מידי שייטפל בבעיה ויעקור אותה משורשה.

מטפלים בצנרת הביוב

נזילות עשויות לקרות גם כתוצאה מסתימות במערכת הביוב. פתיחת סתימת ביוב דורשת טיפול מצד אינסטלטור מקצועי. בעבר, כדי לטפל בסתימות ביוב, היה צורך לסמוך על חוש האינטואיציה הפנימי, לנחש היכן נוצרה הסתימה ולשבור את הקיר. במקרים שבהם האינסטלטור צדק, מה טוב. כשהאינסטלטור טעה, על הלקוח היה להתמודד עם בעיה כפולה ומכופלת. כיום הודות להתפתחות המכשור הטכנולוגי החדשני, ניתן לזהות את הבעיה ביתר קלות. כך לדוגמה, ציוד רובוטי זעיר שיוחדר אל תוך מערכת הצנרת יוכל לספק תמונת מצב מהימנה יותר.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה צריך להתקין מעצור חניה?
מעצור חניה הוא אביזר ייעודי שתפקידו למנוע נסיעה של כלי רכב כאשר הוא מגיע לחניה. מעבר להיות המעצור...
קרא עוד »
פבר 27, 2022
תאורה סולארית לגינה – שאלות ותשובות על פי ג'ק בר און שרף
תאורה סולארית היא פתרון מצויין שמצמצם את עלויות החשמל כיון שהיא ניזונה מאנרגיית השמש, התאורה מטעינה...
קרא עוד »
מאי 02, 2022
מגנים על השטח שלך
עולם הנדל"ן קשוח מטבעו ואנשים רבים הם בעלי אינטרסים בכל הקשור על השתלטות על שטחים נוספים להשקעה....
קרא עוד »
מרץ 26, 2018