סידור בתים וניקיון – פעם בשבוע לפחות

סידור וניקיון בתים

שמירה על סידור בתים ניקיון שבועי היא חובה לכל בית אב. בבית בו יש מספר נפשות יש להקפיד על ניקיון במטבח ובחדרי השירותים באופן יום יומי. בבתים בהם יש מנקה בשכר מקפידים בעלי הבית להשאיר חומרי ניקוי וכלים מתאימים כדי להקל על המנקה ולהשגת תוצאות טובות. בעת הזמנת סידור בתים וניקיון צריך להציב תכנית עבודה מדייקת. מה על המנקה לעשות בבית ומה לא. מה חשוב לבעלי הבית יותר ומה פחות. אבל כל בעלי הדירות מציינים כסעיף ראשון את ניקיון בתי השימוש וחדרי המקלחת. אחר כך עולה המטבח לראש הרשימה.

סידור וניקיון בתים

למה זה חשוב?

השמירה על ניקיון בתי השימוש והאמבטיות אינה רק מבחינה אסטטית אלא היא גם בריאותית. ברוב הבתים והדירות יש כמה חדרי אמבטיה וחדרי שירותים. הקפדה על ניקיונם חשובה לבריאות יושבי הבית וכדי לעשות זאת צריך להשתמש בתכשירי ניקיון מסוגים שונים שיש בשוק הישראלי.

ככלל כל מקום צר וקשה לניקוי צריכה העבודה להיעשות בעזרת כלי ניקיון צרים וארוכים בצירוף חומרי ניקוי. ניקוי לעיתים קרובות ימנע הצטברות של לכלוך במקומות המועדים ולכן מומלץ לכל אחד להקפיד על ניקיון רציף. גם את המטבח צריך לקרצף ולוודא שכל המקומות נקיים וכל כפתורי הגז והמגירות נקיים ומחוטאים מחיידקים וזאת כדי למנוע זיהומים.

ניקוי כלים סניטריים  חשיבות עליונה

חיטוי אסלות הוא אחד השלבים בניקיונן. יש חומרים ייחודיים לאסלות. חשוב להקפיד על חומרים ידידותיים לסביבה. גם הפח המוצב בחדרי השירותים צריך להיות נקי, עם שקית בתוכו מוכן לקליטת נייר הטואלט. את החרסינה/קרמיקה שעל הקירות חייבים לשטוף עם מים סבון וחומר חיטוי וזאת כדי להשמיד את החיידקים.

כדי לנקות שירותים וחדרי אמבטיה, בנוסף לחומרי הניקוי, צריך להשתמש גם בכלי ניקיון כמו מברשות,  כפפות. לא מספיק לשפוך לאסלה חומר ניקוי וחיטוי  צריך לשפשף היטב עם מברשת המיועדת לכך כדי להגיע לכל פינה. אחת הבעיות בעת סידור בתים וניקיון היא הסרת האבנית והלכלוך בתחתית דלתות המקלחונים וכדי להגיע ולעשות זאת ללא קושי רב כדאי לנצל מברשות שיניים ישנות שאפשר להחדירן מתחת לגומיית הדלת.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניקוי ספת עור בחכמה
ביצוע חכם של ניקוי ספת עור זהו דבר שיכול להתבצע בצורה המוצלחת ביותר וזאת אם יודעים לגשת למלאכה בצורה...
קרא עוד »
מאי 28, 2018
מצעים – איך קונים מצעים לילדים
כאשר אנחנו נדרשים לקנות מתנות לילדים, אז באופן טבעי עלינו לחשוב מנקודת מבט של ילד, מה בדיוק הם אוהבים,...
קרא עוד »
נוב 29, 2019
משרדים מעוצבים: לא רק יופי, אלא גם השקעה חכמה
עיצוב משרד הוא הרבה יותר מבחירת צבעים יפים ורהיטים נוחים. זהו כלי רב עוצמה שיכול להשפיע על הלך הרוח,...
קרא עוד »
יונ 04, 2024