הפרדה בין נייר פלסטיק וקרטון: למה זה חשוב?

פינוי דירה

בשנים האחרונות חלה על אזרחי מדינת ישראל החובה להפריד בין סוגי הזבל למיניהם. חלק מהדברים אותם אנו משליכים לפחי הזבל אינו מתקלה. כדי לשמר את כדור הארץ ואת איכות הסביבה חוקקו חוקים בכנסת ישראל בכל מה שקשור למחזור וכל מה שכרוך בתחום. ישראל החלה את ההפרדה בין סוגי הזבל השונים רק לפני כשני עשורים לעומת מדינות אחרות בעולם שעושות זאת כבר שנים רבות.

פינוי דירה

הפרדה בין נייר,  פלסטיק וקרטון למה זה חשוב?

זה חשוב כדי שהדורות הבאים יוכלו לחיות בעולם באיכות חיים טובה, בריאה ונקייה מכל גורם מפריע. פלסטיק, כלים חד פעמיים ועוד אינם מתכלים במשך מאות שנים וגורמות למי התהום להזדהם ולהעביר חיידקים למשתמשים בהם. אם לא נבצע את הפרדת הנייר קרטון ופלסטיק תוך כמה שנים לא יהיו מים טובים לשתייה איכות החיים והסביבה תרד ויהיה קשה להשתלט על המחלות שהאנשים יחלו בהן. סוף מעשה במחשבה תחילה. משפט שמתאים תמיד וגם במקרה זה.

לדוגמה:

אגרנים כפייתיים צוברים במשך השנים כמויות אדירות של עיתונים, קרטונים ודברי פלסטיק וכשחברת פינוי דירות מגיעה לביתו כדי לפנות את כל החפצים היא ממיינת את כל הדברים בערימות. את מה שניתן למחזר, כמו עיתונים וקרטונים בצד אחד. פלסטיק, רהיטים ופריטי לבוש בצד השני. משאיות של חברת המחזור אמניר, מפעל הנייר בחדרה, אוספת את כל הניירות והקרטונים כדי לעבד אותם מחדש ולייצר נייר לשימוש חוזר.

מביתנו אוספים דברים רבים בבית אף שאין בהם שימוש ומפנים אותם רק בעת מעבר דירה, בעת שחברת פינוי דירות אורזת את התכולה של הבית. בעת פינוי הדירה יש הזדמנות למיין את כל האוספים שאנחנו אוספים שנים רבות וביניהם בין היתר עיתונים, קופסאות אריזה קטנות מקרטון עם ציורים ותמונות או כל מיני דברים קטנים מפלסטיק.

מה עושים?

על מנת לעשות את ההפרדה בצורה נכונה צריך להשתמש בפחי האשפה על פי צבעם. אחד מיועד לנייר וקרטון בלבד. השני לאריזות פלסטיק והאחרון ליתר החפצים הנזרקים לפח. כך אנחנו יכולים למנוע ערבוב של הדברים שהושלכו סתם כך או בעת פינוי דירות.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רפד ספות
מערכות הריהוט הביתיות הן בעלות חשיבות רבה עבורנו. חלקן נקנו בעמל כספי רב, אחרות הן דווקא בעלות חשיבות...
קרא עוד »
אוג 13, 2018
למה כדאי לעשות בדיקת ליקויי בנייה?
עולם הנדל''ן והבנייה הולך ומתרחב בעיקר במיקרו קוסמוס של מדינת ישראל. כיום, יותר ויותר אנשים בונים...
קרא עוד »
מאי 05, 2021
3 סגנונות עיצוב לחדרי ילדים
עבור הורים רבים השאלה איך לעצב את חדר הילדים היא שאלה מהותית ולא פשוטה. אפשר גם להבין מדוע, שכן בסופו...
קרא עוד »
מאי 01, 2022