הוספת ממד לבניין

הוספת ממד לבניין
הוספת ממד לבניין

בבניינים מסוימים, בהם אין מקלטים, מומלץ שיהיה ממד בקומה הראשונה. המרחב המוגן הדירתי הנו חדר חובה בכל דירה תקנית, אך כאשר ישנו חדר נגיש לכלל דיירי הבניין, ניתן לספק מענה למי שנמצא כעת בחוץ וצריך להיכנס למקום מוגן בעתות חירום. כיצד ניתן ליישם את הבנייה הלכה למעשה?

הפיכת המחסן או מועדונית הבניין לממד

למעשה, החדרים הללו יוכלו לתפקד כחדרים ייעודיים כמו לפני השינוי. אבל כאשר מוכרז מצב חירום בטחוני, קירות החדר יספקו לכם מענה של ממד. החדר יעבור שיפוץ במרצפות, מתחתן יוטמע חומר נגד אב"כ, כשעל הקירות יוטמעו פאנלים ממתכת שיספקו 100% הגנה מפני טילים ונשק חם מכל הסוגים. חלון המחסן או המועדונית יוחלף בחלון ייעודי של ממד וכך גם דלת הכניסה למקום. בסיום הבנייה, הקירות יחופו בלבידי עץ עם טפט משוריין בציפוי זכוכית למיגון נוסף, ויותקנו פרקטים על הרצפה. ייערכו עבודות חשמל וצביעה על פי מתווה רצון הלקוח.

יתרונות ממד הבניין המשותף

  • חדר מעוצב ומשופץ על פי תכנון הלקוח.
  • חומרי איכות ממוגנים המיועדים להתמודדות עם מצבי חירום.
  • שיפור באקוסטיקה של החדר. זהו חדר "יבש" שיכול לשמש לפעילויות בהן נדרשת אקוסטיקה.
  • חזרתם מטיול עם הכלב? מהחוג עם הילד? מסידורים? הוכרז מצב חירום? יש לכם מענה מידי.
  • בעתות שגרה, ניתן להשתמש בחדר כחדר נעילה לציוד יקר ערך, ובמצב חירום ניתן להמיר את מנעול הנעילה בידית סיבובית שסוגרת את הדלת בלי לנעול אותה.

הממד לעומת מקלט הבניין

מקלט הבניין, בהתבסס על התואר "מקלט", מחייב הימצאות במקום נמוך, בקומה מינוס 1 לפחות, ללא מוצא לאוויר הפתוח אלא בשימוש בוונטה. ממד יכול להימצא גם בגובה אפס ואף לזכות אתכם, כמשתמשים מתמגנים, בכיווני אוויר ישירים כאשר יורד מצב החירום. בנוסף, ממד מאפשר את אותם תנאי חוסר חדירה כמו במקלט. בעוד באחרון הימצאותו מתחת לאדמה מספקת את המיגון, בראשון איכות החומרים וההתקנה שלהם היא שמממשת זאת. הוספת ממד לבניין מתאימה לכל מי שמבין כי עלולים להידרש ימים ארוכים של שהייה במרחבים מוגנים, ומעוניין לזכות את הבניין שלו בתנאים טובים יותר מאלו שדייריו היו מקבלים במקלט התת קרקעי. לכן, הוספת ממד לבניין חיונית עבור כל קבוצת מגורים משותפת.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יעקב טוינה – חנות רהיטים בשלוש מאות שישים מעלות
יש המון חנויות רהיטים באזור השרון אבל רק חנות רהיטים אחת תספק לכם את כל קשת הפתרונות לעיצוב וריהוט...
קרא עוד »
אוק 08, 2019
קורס אוטוקאד – מה לומדים בעצם?
אחת התוכנות החשובות ביותר בעולם ההנדסה והאדריכלות, היא תוכנת אוטוקאד. זו תוכנה שמשרתת לא מעט הנדסאים...
קרא עוד »
ינו 01, 2021
שיפוצי אמבטיה
אחת הדרכים הטובות ביותר להפיח חיים חדשים בבית היא שיפוץ חדר אמבטיה. שיפוץ לא אומר בהכרח פירוק מוחלט...
קרא עוד »
אוק 10, 2022