עיצוב למשרד קטן

עיצוב פנים ואדריכלות

רוב רובם של העסקים הפועלים בארץ מוגדרים כעסקים קטנים, ובהתאם ישנם גם שלל משרדים קטנים – שהעיצוב שלהם חייב לספק פתרונות למספר סוגיות בסיסיות:

  • ראשית, פונקציונליות: במשרד קטן, מטבע הדברים, קשה יותר לאחסן את כל הפריטים הנדרשים לעבודה השוטפת, להעניק מרחב עבודה מספיק לכל אחד מהעובדים וגם לשמור על תחושה מרווחת דיה. עיצוב מושכל אמור למצוא את הדרך האופטימלית לעשות זאת.
  • איזון בין "משרד" ל"ביתיות": משרדים קטנים לרוב מתאפיינים באווירה חמימה וביתית או לפחות מנסים ליצור כזו אווירה, אולם מצד שני חשוב לשמור גם על ענייניות ועל יעילות. עיצוב הפנים של המשרדים הקטנים חייב ליצור איזון בין שני אלה.
  • לקוחות: אם מדובר במשרד שמגיעים אליו, בתדירות כזו או אחרת, לקוחות, העיצוב חייב להתייחס גם לכך ובפרט למצוא את המרכיבים העיצוביים שישרו על הלקוחות, הקיימים כמו גם הפוטנציאליים, את התחושות הרצויות מבחינת בעלי העסק.

צבעוניות נכונה

דרך מקובלת במיוחד להפוך משרד ליותר "ביתי" היא לצבוע את אחד הקירות (או יותר כמובן). לחילופין אפשר גם לצפות חלק מקיר, קיר שלם או כמה קירות בטפט.

בכל מקרה מומלץ להימנע מצבעוניות עזה מדי. אלא אם כן מדובר במשרד שרוצה לשדר יצירתיות ולעטוף את העובדים בו במוטיבים ססגוניים ומעוררי השראה, מוטב לבחור גוונים שונים של כחול, ירוק וטורקיז שמשרים שלווה נעימה. כשמדובר בטפט אפשר לבחור בכל מיני הדפסים ואם הוא לא תופס מקום נרחב מדי אפילו להעז יותר ולבחור דוגמה יוצאת דופן שתוסיף עניין למשרד.

נסו להיפטר מכל הכבלים וחוטי החשמל

כשמחליטים על עיצוב למשרד קטן ישנו כאמור מתח בין הפרקטי לבין האסתטי. דוגמה מצוינת לכך היא הכבלים הרבים הנדרשים כדי לחבר את הציוד החשמלי אל השקעים, את המחשב אל המדפסת וכו'.

מומלץ בחום במידת האפשר לעבור לפתרונות דוגמת מדפסת אלחוטית שלא זקוקה לחיבור USB למחשב או עכבר ומקלדת אלחוטיים. בנוסף כדאי להשקיע מעט זמן ומאמץ על מנת להטמין את כל הכבלים בתעלות ייעודיות. שימו לב – אם תרצו לשנות את התכנון הפנימי של המשרד ייתכן שתצטרכו לפרק את התעלות הקיימות ולהרכיב חדשות, כך שכדאי קודם כל לוודא כי המיקום של כל שולחן או פריט במרחב אופטימלי מבחינת הצרכים שלכם ורק אז להעלים מהעין את הכבלים המכוערים.

מה דעתכם על פרקט?

שטיח מקיר לקיר או פרקט יוצרים מיידית אווירה חמימה בכל משרד. לפרקט יתרון משמעותי, והוא שקל יותר לנקותו. אם בחרתם באופציה זו הקפידו לרכוש פרקט איכותי שיעמוד בעומס הרב יחסית שמוטל עליו גם כשמדובר במשרד קטן.

לצאת מהשגרה

עיצוב למשרד קטן מאפשר יצירת שינוי משמעותי גם בעזרת פריטים צנועים: למשל קוביות המפוזרות על אחד הקירות במקום מדפים סטנדרטיים, קלסרים בשלל גוונים במקום אלה השחורים הבנליים, מסגרת מעוצבת ללוח השעם שעליו תמונות בני המשפחה של העובדים ובאופן כללי כדאי להוסיף לעיצוב המשרד טאץ' אישי שיהפוך את האווירה לאינטימית יותר ואת העבודה לאפקטיבית יותר.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה דברים שכדאי לדעת על תכנון הושבה באודיטוריום
פעמים רבות, אנשים נתקלים בבעיות של אי נוחות בזמן ישיבה ואין הכוונה רק לטיסות ארוכות במטוס, אלא גם...
קרא עוד »
מאי 18, 2017
בדיקת גז ראדון – מונעים בעיות מראש
הימצאות עודפת של גזים רעילים בסביבה שלנו עלולה להוביל להגברה משמעותית בסיכויים שלנו לחלות במחלות...
קרא עוד »
פבר 22, 2018
שולחן טניס חוץ
ישנם לא מעט סוגים שונים של שולחנות משחק אולם מהפופולריים ביותר שביניהם הוא הטניס שולחן. כיום כל אחד...
קרא עוד »
אפר 04, 2022