מטבחי חוץ – דגשים חשובים

מטבחי חוץ

אם אתם רוצים לבנות או להזמין עבור הגינה או המרפסת שלכם מטבח חוץ – חשוב תכירו קצת יותר את עולם מטבחי החוץ, ותדעו כיצד מרכיבים מטבחים מסוג זה, וכיצד מתחזקים את המטבח.

אז מהם מטבחי חוץ? מה היתרונות שלהם? וכיצד הם נבדלים ממטבחים ביתיים רגילים? כל התשובות בהמשך.

קווים לדמותו של מטבח החוץ

מטבח חוץ מאפשר דרך נפלאה ליהנות מאטרקציה בחצר הבית או בכל חלל חיצוני, כאשר המטבח הינו כזה שמתאים למי שרוצה לבלות בחוץ, לארח וליהנות מבילוי חיצוני עם חברים ומשפחה.

מטבח כזה מכיל את כל הדרוש על מנת לבשל באופן יעיל ללא הצורך להיכנס בכל רגע אל המטבח אשר בבית, כאשר המטבח בנוי ממשטחי עבודה, כיור, גריל גז, כיריים, וכל מה שצריך לבישול איכותי.

חשוב לדעת כי מטבחי חוץ מאפשרים התאמה בזמן הבנייה לצרכי המבשלים במטבח, כאשר מטבחים כאלה מכילים גריל מקצועי, כירת צד, צ'יפסר, ברז, כיור, ואפילו ארונות לאחסון כלים שמשמשים את הבשלנים במטבח ואת הסועדים.

אז מה ההבדל בין מטבח חוץ למטבח רגיל?

בין שני סוגי המטבחים ישנם הבדלים רבים שעיקרם הוא היכולת לבשל בחוץ ולא בבית. בנוסף מטבח חוץ נחשב בדרך כלל קטן יותר מהמטבח בבית (אלא אם המטבח הביתי קטן והחצר גדולה מה שמייצר הזדמנות לבשל בנוחות וברווחה).

עוד הבדלים בין סוגי המטבחים הם ניקוז המים שעליו להיעשות במטבח חיצוני בצורה שלא תפגע בסביבה, תוך שמטבחי חוץ המאובזרים בגריל גז איכותי, אינם מפיצים עשן בתהליך הצלייה ולכן הם נחשבים ידידותיים לסביבה.

אז כיצד אפשר לבנות לבד מטבח חיצוני?

רבים האנשים אשר מעוניינים לבנות באופן עצמאי את מטבח החוץ שלהם, כאשר הם מתאימים את המטבח למראה הבית. ישנם אנשים אשר סיימו לימודי נגרות ומרגישים מוכנים להתמודד עם האתגר.

כדי לתכנן מטבח חוץ בצורה נכונה חשוב לשים לב לכמה וכמה דגשים:

תקציב – נסו להבין על כמה עומד תקציבכם לבניית מטבח חוץ, כאשר מטבח יש לדעת כי מטבח ממוצע עלותו בין 5,000 עד ל 6,000 שקלים למטר. מטבחי חוץ מסתכמים בדרך כלל ב3.40 מטרים, ולכן חשוב לבצע את החישוב ולדעת אם אתם יכולים לעמוד בכך.

חומרים – החליטו אילו חומרים ירכיבו את המטבח שלכם כאשר אתם בוחרים את החומרים לפי חוזק ועמידות. מטבחי חוץ ניתן לבנות מבלוקים, מה שהופך את המטבח ליציב ויפה, אך הוא יכול גם להבנות מעץ, תוך שניתן לבצע הרכבה של יחידות עץ לבניית המטבח.

בנוסף חשוב לשים לב כי העץ שאתם בונים עמו את המטבח יהיה עץ מלא ועמיד מפני נזקי מזג האוויר. אחד העצים שנחשבים עמידים למטבח חוץ הוא עץ מסוג איפאה.

אביזרי נירוסטה וברזל – במטבח חוץ ישנם מגוון אביזרים העשויים נירוסטה וברזל יצוק כמו גריל, ומשטחים. החליטו אם אתם רוצים לבנות את כל המטבח שלכם בנירוסטה, תוך שאתם מרכיבים ממש כמו פאזל את החלקים השונים במטבח שלכם.

זמן – נסו להבין כמה זמן תארך בניית המטבח שלכם, כאשר חשוב לדעת כי בניית מטבח בצורה שאינה מקצועית עלולה לערוך בין חצי שנה לשנה.

תכנון מוקדם – תכננו את המטבח החיצוני שלכם בצורה קפדני. מדדו את השטח הנתון, הכינו שרטוטים, ובדקו כי יש לכם מקום לכל הציוד שמטבח כזה דורש. בנוסף חשוב לברר כיצד ניתן לנקז בצורה היעילה ביותר את המים שיצאו מהכיור במטבח כך שתוכלו לעשות את זה בצורה חכמה ומטיבה עם הסביבה.

תחזוקת המטבח – חשוב לשים לב לתחזוקת המטבח, ולוודא כי הוא מוגן בימי שמש חמים במיוחד או בימים של קור עז וסופות.

בהצלחה!

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נרות ריחניים לבית – לאילו חדרים זה מתאים?
הנושא של עיצוב הבית והאוירה בו זה נושא שחשוב לרבים. זה יכול להיות בכל מה שקשור לרהיטים, שילובי צבעים,...
קרא עוד »
אוק 25, 2021
ציפוי חלונות
ציפוי חלונות הוא דבר חשוב מאד, שכן יש לו שתי משמעויות גדולות. האחת, הצלת חיים באמצעות חסימה נגד כדורים...
קרא עוד »
אוג 08, 2018
חימום תת רצפתי ועיצוב הבית
לא מעט אנשים חובבי עיצוב מבקשים לחשוב על כל פרמטר ופרמטר כאשר הם עומדים לבנות את הבית, וזאת כי בית לא...
קרא עוד »
נוב 17, 2017