אבנים טבעיות

אבנים טבעיות

כבר בתקופות קדומות, כמו העת העתיקה, היו עושים שימוש באבנים טבעיות לצרכי בנייה. מדובר על חומר גלם חזק, עמיד, איכותי ומבודד שניתן היה להקים באמצעותו מבנים מכל סוג וגודל. את האבנים הטבעיות היו חוצבים מהאדמה, ומחברים אותו אחד לשני כדי ליצור מבנה עמיד ומרשים.

כיום אבנים טבעיות משמשות בעולם הבנייה לרוב עבור חיפוי של קירות במבנים, כאשר המטרה היא להקנות למבנים מראה אסתטי, מעניין וייחודי יותר המעצים את העיצוב הכולל של המבנה. לכן אם אתם רוצים לשדרג את מראה הבית שלכם ולהוסיף לו מאפיינים ייחודיים, כדאי שתכירו את האפשרות לשילוב אבנים טבעיות בעיצוב הכללי של ביתכם.

סוגים של אבנים טבעיות

כשמדברים על אבנים טבעיות בתחום הבנייה ועיצוב הפנים, הכוונה היא לכמה סוגים של אבן טבעית שנעשה בה שימוש למטרות שונות:

  • אבן שיש – זהו סלע שנוצר ממשקעים של סלעים אחרים ובא במגע עם אזורים לחים של מים, כשלחץ וחום רב שהיו באדמה יצרו אותו ודחפו אותו עמוק לאדמה.
  • אבן גרניט – זוהי אבן שנוצרה מתהליכי התחממות ופעילות וולקנית מתחת לאדמה, ותהליכי התקררות איטיים מאוד שיצרו את הגבישים הנראים על גבי האבן. כתוצאה מתהליך הייצור של אבן טבעית זו, מדובר על אחת מהאבנים החזקות והעמידות ביותר.
  • אבן אוניקס – סוג של סלע שנוצר בעומק האדמה ונחשב לאבן חן, כיוון שיש לו תכונות מיוחדות ויופי מעניין במיוחד לאחר תהליך העיבוד שעושים לאבן.
  • אבן צפחה – אבן טבעית שנוצרת בעומק האדמה מלחצים וטמפרטורות גבוהות, והיא בעלת גבישים גדולים המסודרים בצורת שכבות.
  • אבן טרוורטין – זוהי סוג של אבן גיר שנוצרה במשקעים של מים חמים או קרים, והחורים הרבים שיש בה מעניקים לה מראה מעניין וייחודי יותר.

היכן מתאים ליישם בבית אבן טבעית?

יישום של אבן טבעית באלמנטים שונים בבית יקנו לו מראה מרשים, ייחודי וגם תכונות של בידוד בקיץ ובחורף. מומלץ ליישם אבניות טבעיות במגוון חללים כמו מטבחים, חדרי רחצה וחיפוי של קירות פנימיים. כדי למצוא את סוג האבן הטבעית שתתאים לעיצוב שחלמתם עליו, כדאי להתייעץ עם המומחים מחברת אבסולוטו ריצוף חוץ.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השקעות נדל"ן בחו"ל – למה זה משתלם לנו?
כל אחד מאיתנו שמע, קרא או מכיר אנשים שבחרו להשקיע את כספם בנדל"ן מעבר לים. רומניה, הונגריה, יוון,...
קרא עוד »
ינו 17, 2022
מה זה יריעות ביטומניות? מתי משתמשים בהן?
על יריעות ביטומניות כבר שמעתם? אם לא, כנראה שהגיע הזמן. יריעות אלה משמשות למטרות בנייה, הן חזקות...
קרא עוד »
ינו 12, 2021
איטום מרפסת בצורה נכונה
כל מי שזכה לגור בדירה עם מרפסת, יודע כמה זה כיף ומשחרר לסיים את היום תחת כיפת השמים עם כוס משקה ביד. כל...
קרא עוד »
ספט 13, 2019