איך בוחרים תאורה לבית

תאורה לבית

ישנן שאלות שקשורות לבית, למבנה ולעיצוב, שקושרות בתוכן מספר אלמנטים, בין אם אנחנו מתכוונים לכך באופן ישיר או עקיף. דוגמא לכך אנחנו יכולים למצוא בכל מה שקשור לבחירת תאורה לבית. לכאורה, מדובר על עניין סטנדרטי שקשור אך ורק לאופן בו אנחנו נאיר את הבית, בחללים השונים שלו.

תאורה לבית

תאורה לבית

אך כפי שאנחנו יכולים להעריך, מדובר בשאלה הרבה יותר נוקבת ובעלת רבדים שונים. שכן כשאנחנו מבקשים לברר איזו תאורה עלינו לבחור לבית שלנו, אנחנו מתייחסים גם לנקודות כגון עיצוב הבית, כמה פתחים יש בכל חדר ועד כמה התאורה החיצונית, הטבעית, נכנסת לתוך הבית ומשפיעה עליו, מה בדיוק אנחנו עושים בבית, האם הוא משמש רק למגורים או גם לעבודה, ועוד שורה של שאלות קטנות שמשפיעות על תהליך הבחירה ולמעשה משפיעות על השאלה הגדולה, איך בוחרים תאורה לבית.

כאמור, כשאנחנו ניגשים לבחור את גופי התאורה לבית, עלינו להתייחס לכל אחת מהנקודות הנ"ל וכעת אנחנו נבחן אותן בצורה יותר מפורטת:

גודל הבית והחדרים – עלינו לבחון מהו גודל המבנה וגודל כל חלל שעומד בפני עצמו. בצורה כזו נוכל לקבוע כיצד בדיוק לחלק את התאורה בבית, על פי אילו גופי תאורה וכיצד בדיוק נציב אותם. כך גם נוכל לדעת היכן להציב אותם כך שיאירו על כל הבית.

סוג העיצוב במקום – סוג העיצוב הוא מהותי, מאחר ובצורה כזו אנחנו יכולים לבחון כיצד לשלב את גופי התאורה בצורה אופטימאלית במבנה. אנחנו נרצה שגופי התאורה יהיו חלק בלתי נפרד ממבנה העיצוב במקום.

סוג השימוש במבנה – אומנם בית משמש למגורים, אך במקרים רבים הוא גם משמש לעבודה. אז עולה שאלה, האם יש צורך בהתקנת גופי תאורה מיוחדים, האם יש צורך בתאורה רחבה או צרה יותר. זה תלוי בסוג המבנה ובעיצוב שלו גם.

סוג האנשים שחיים במבנה – ברור מאליו שחדר ילדים צריך להיות מואר שונה מאשר כל חדר אחר, כמו כן אם יש אנשים מבוגרים במקום אז צריך לבחור גופי תאורה שמותאמים להם. לכן סוג האנשים שמתגוררים במבנה יכול להשפיע גם על תהליך הבחירה.

 

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכירו את "מוכרים אחרת" אינדקס המתווכים מספר 1 בארץ
אם אתם מחפשים דירה למכירה או להשכרה, חשוב שתדעו כי באמצעות אינדקס מתווכחים בשם "מוכרים אחרת" - תוכלו...
קרא עוד »
ינו 13, 2019
פינוי בינוי בירושלים – למה זה רעיון טוב?
תוכניות של פינוי בינוי בירושלים ובערים אחרות, הן תוכניות מאוד פופולאריות כיום לצורך התחדשות עירונית...
קרא עוד »
אוג 31, 2017
מקלחון בהתאמה אישית – כל האפשרויות והשיגעונות
חדר הרחצה הינו החדר האינטימי והמפנק ביותר בבית, ולכן מן הראוי שהכלים הסניטריים שבו ובעיקר המקלחון...
קרא עוד »
נוב 19, 2015