עד כמה חשוב לבצע בדיקת נכס לפני קניה?

עד כמה חשוב לבצע בדיקת נכס לפני קניה?

בדיקת נכס היא בדיקה שעורכים לנכס לפני שקונים אותו. כאשר אתם באים לראות דירה למכירה, אתם יכולים להתלהב מאוד מהמפרט של הבית, מהשיפוץ הקוסמטי שהוא עבר לאחרונה או מכל מיני דברים אחרים שתופסים אתכם, אבל למעשה הם בכלל לא מה שצריך לבדוק. 

בכל נכס יש בדיקות הרבה יותר מוקדמות שיש לבצע כדי לדעת האם הרכישה שאתם עושים אכן משתלמת או לא. למשל? מה דעתכם על צנרת תקולה שתצטרכו להחליף מיד כשאתם מגיעים לבית? נקודה למחשבה.

אז האם חובה לעשות בדיקת נכס לפני קנייה? לא תמיד, המשיכו לקרוא כדי לדעת.

בדיקת נכס:

כדי לדעת שאתם הולכים לעשות עסקה טובה ברכישת הנכס, מומלץ מאוד לעשות לו בדיקה לפני זה, בטח אם מדובר בנכס ישן. 

חשוב לזכור, עסקה של רכישת דירה, אצל רוב האנשים זו העסקה הגדולה ביותר שהם עושים במהלך החיים שלהם ולכן, בדיקה של הנכס היא נחוצה ברוב המקרים.

בבדיקה אמורים לבדוק את מצב הצנרת בבית. בודקים שכל המטרים שרשומים בטאבו הם אכן חוקיים ובנוסף, יבדקו את ערך הנכס בצורה אמיתית כדי לדעת האם כדאי לשלם עליו את המחיר שדורשים מכם עבורו.

בנכסים חדשים יחסית, אתם יכולים לערוך את הבדיקה בעצמכם במה שנוגע לשטח המבנה וכדומה. אולם בנכסים ישנים יותר יש צורך בבדיקה מקצועית ובעין מקצועית שתאתר את הבאגים שלא שמתם לב אליהם.חשוב להבין, בנכסים ישנים הרבה פעמים אנשים עושים להם שיפוץ חיצוני כדי שיראו טוב וזה מה שגורם למבקרים להתלהב ולרצות את הנכס. הם שוכחים שמתחת למעטה המבריק שוכנת צנרת אולי רקובה. לאחר מכן זה מתבטא ברטיבות, נזילות ועוד. זוהי הסיבה בין השאר מדוע צריך להשיג היתר בנייה לבריכות שחייה בטרם בונים אחת כזו.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ספה
ספה ביתית היא עניין שאי אפשר ולא רצוי להתפשר עליו. לא כל ספה מתאימה לכל בית ולמרות ניסיונות הרטרו...
קרא עוד »
מרץ 27, 2018
4 סימנים שהגיע הזמן להתקשר לשירותי פוליש
סיבה ראשונה – לכלוך אחרי צביעה כולנו רוצים להתגורר בבית נקי ומטופח. אנחנו  לא אוהבים את חוסר הסדר,...
קרא עוד »
מאי 28, 2019
תובנות חדשניות לגבי עיצוב חנויות ועסקים
בתחום הדינמי של עיצוב חנויות ועסקים, המפגש של אסתטיקה, פונקציונליות ופסיכולוגיה של הלקוח ממלא תפקיד...
קרא עוד »
אפר 11, 2024