איך יודעים מה מותר ומה אסור לבצע לפי היתר בניה?

איך יודעים מה מותר ומה אסור לבצע לפי היתר בניה?

קבלת היתר בנייה הוא נושא סבוך ולכן יש להיעזר באיש מקצוע העוסק בתחום זה, כדי לבצע את בקשת ההיתר על פי הכללים אשר נקבעו על ידי הרשות המקומית. הדרישות השונות אינן זהות בכל הרשויות המקומיות ולכן יש לגייס יועץ מומחה לרשות הספציפית.

הגשת בקשה להיתר בנייה 

מגיש הבקשה הוא מהנדס, אדריכל פנים או הנדסאי בניין. בהתאם לבקשה, אם מדובר לדוגמה על בנייה של חדר או בריכת שחייה על הגג, תוספת מרפסת ועוד, יש להגיש את המסמכים הרלוונטיים כמו אישור קונסטרוקטור או מהנדס.

אם מעוניינים לפצל דירה גדולה לשתיים או לשלוש דירות, יש לבצע זאת תוך פיצול התשתיות כך שלכל דייר תהיה תשתית של חשמל, גז, מים וביוב כך שיוכל לגור בדירה ראויה למגורים. 

מומחה הרישוי אשר מלווה את הלקוח לאורך כל הדרך, מסביר לו מה תאשר הוועדה ככל הנראה ואיך אפשר יהיה לבצע זאת. אם המומחה חושב שהוועדה לא תאשר זאת לאור סיבות שונות כמו מסוכנות או פגיעה בנראות המבנה, מיותר להגיש בקשה זו לוועדה.

היתרי בנייה 

המומחה לרישוי מגיש לוועדה את כל המסמכים הנדרשים ואם הוגש כל הסט כראוי כולל תוכניות, מדידות, גרמושקה, מפה טופוגרפית ועוד, הוועדה דנה בכך. אם תקדימים לשינוי המבוקש בבניינים אחרים באזור, קיים סיכוי סביר שהוועדה תאשר זאת. 

יש לוודא שהשינוי לא יוצר שינוי בנראות הכללית של הבניין, שאין סטייה מקווי הגבול של הבניין ושהבקשה אינה פוגעת ביציבותו של המבנה – קראו כאן על בדיקות יציבות שניתן לבצע במבנים.

הלקוח ממתין עד שהוועדה מעבירה אישור רשמי על כך שאפשר לבצע את השינוי המבוקש, לפני כן אין לבצע כל שנוי לאור העובדה שמדובר בעבירה פלילית.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כוחן של דלתות מיוחדות
בימינו אנו עדים לסוגים שונים של דלתות. יש דלתות פלדה המגינות על הבית, ואחרות דלתות פשוטות יותר...
קרא עוד »
דצמ 21, 2017
האם כדאי לי לשכור חברת ניהול ואחזקת מבנים בחדרה?
אין ספק כי מבחינה נדלנ"ית חדרה על המפה. כיום יותר ויותר משפחות וגם משקיעים בוחרים לקבוע את מושבם בחדרה...
קרא עוד »
דצמ 01, 2021
קבלן שיפוצים באזור השרון – איפה אנחנו יכולים למצוא אחד כזה
אם אנחנו מתגוררים או עובדים באזור השרון, ואנחנו מחפשים קבלן שיפוצים לצורך פרויקט גדול או קטן של שיפוץ...
קרא עוד »
אוג 22, 2019