עיצוב הבית עם פרקטים

ריהוט כפרי

רוצים ליהנות מרצפה יפה, נעימה למגע כפות רגליים יחפות, המשרה בכל הבית אווירה חמימה וכפרית? פרקט יהווה חלופה מצוינת לריצוף האפרורי, האחיד, אשר רבים בוחרים בו, אף שיש כיום מגוון של חלופות לחיפוי הרצפה.

בחירת פרקט לבית

באופן כללי מבחינים בין שני סוגי פרקט עיקריים: פרקט עץ ופרקט למינציה. את פרקט העץ ניתן לקבל בגימור שמן או בגימור לכה.  פרקט איכותי הוא פרקט העשוי עץ מלא, לא מעובד. עץ כזה הוא, לדוגמה אץ אלון, אשר רבים מבין הבוחרים בריצוף פרקט בוחרים בו. סוגים נוספים של עץ לריצוף הפרקט הם: בוק, דובדבן והונבה. מחיר הפרקטים מעץ גבוה יותר מאשר פרקטים מלמינציה: מחירם נע בין 250 ₪ ל- 400 ש"חל למטר רבוע. מדובר כאן בעלות העץ בלבד. התקנת הפרקט תעלה לכם יותר. בפני הבוחרים בפרקט עץ פתוחות אפשרויות רבות ובהן: עץ דו או תלת שכבתי, עץ רב שכבתי. בפרקט שכבות הכוונה היא לפרקט שכל פלטה בו נוצרת על ידי חיבור בין שכבות של עצים שונים, כאשר השכבה העליונה היא השכבה העשויה מעץ מלא. חשוב לציין, כי פרקט רב שכבתי זול יותר מאש דו שכבתי מאחר שאיכותו פחותה יותר. המחיר הממוצע של הפרקט הרב שכבתי  נע בין 180 ₪ למטר רבוע עד ל 350 ₪ (עלות החומר בלבד).

גימור לעץ- לכה או שמןדק סינטטי

גם כאשר מתקינים פרקט עשוי מעץ טבעי הוא עובר עיבוד וגימור.בעוד הלכה משווה לפרקט ברק, ציפויו בשמן מעניק לו מראה טבעי יותר (מט). יתרונות הציפוי/גימור בלכה הופכים אותו למבוקש ולמועדף בעיקר בשל שלושה מאפיינים שלו: הוא זול  יתר מאשר גימור בשמן, הלכה עמידה בפני שריטות  וחזקה יותר והמרקם שלה חלק לעומת מרקמו המחוספס של הפרקט בציפוי שמן.

פרקט למינציה – חלופה סינתטית זולה

לעומת הפרקטים מעץ- פרקט מיוצר כולו באופ תעשייתי. הביקוש לו גובר בשל עלותו הנמוכה. פרקטים אלה מוצעים במבחר עשיר של טקסטורות וגימורים, מהם המהווים חיקוי מוצלח לטקסטורה הטבעית של העץ. טווח המחירים של הפרקטים האיכותיים מלמינציה נע בין 60 ל- 150 ₪ למטר רבוע.

הבחירה בין הסוגים השונים מותנית, בין השאר ואולי בעיקר בתקציב העומד לרשות הלקוח. יצוין, כי העץ עמיד יותר ומדי כמה שנים די להסתפק בחידוש הלכה על השכבה העליונה שלו, המרעננת את מראהו ומשווה לו חזות של  מוצר חדש. פרקט הלמינציה, לעומתו, עתיד להישחק עם הזמן ולא ניתן לחדשו. ייתכן כי הרוכשים אותו ייאלצו לבחור חדש תחתיו כבר לאחר ארבע-חמש שנים.

המאמר באדיבות: http://www.macom.co.il/

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משרד אדריכלים – כיצד בוחרים את המשרד שיתאים לנו
כשאנחנו מתכננים מבנה חדש או כשאנחנו מבקשים לשפץ מבנה ישן, יש שורה של בעלי מקצוע שאנחנו צריכים לעבוד...
קרא עוד »
מרץ 31, 2018
מטבחים לבנים בשילוב עץ
אתם חושבים על עיצוב מטבח מחדש? רוצים לעשות הכול כדי שהחלק הזה בבית יהיה מושך ויהפוך למרכז העניינים? אם...
קרא עוד »
דצמ 12, 2017
איטום מבנים – על חשיבות איטום המבנה לפני החורף
אם אתם לא בטוחים האם גג הבניין או הדירה הפרטית שלכם אטומים לקראת החורף, קריטי לבדוק את זה בקיץ. למה?...
קרא עוד »
יונ 01, 2021