מקלחון בהתאמה אישית – כל האפשרויות והשיגעונות

מקלחון

חדר הרחצה הינו החדר האינטימי והמפנק ביותר בבית, ולכן מן הראוי שהכלים הסניטריים שבו ובעיקר המקלחון יספקו לנו את הפינוק הראוי שמגיע לנו. הדרך היחידה לעשות כן היא באמצעות תכנון ורכישה של מקלחון בהתאמה אישית- במידות, בצורה ובכל שיגעון אחר שנרצה שיהיה בו. בשורות הקרובות נציג בפניכם את האפשרויות השונות העומדות בפניכם בנושא זה.

אלו סוגי מקלחונים תוכלו לבחור?

ישנם 2 סוגים של מקלחונים כאשר הבחירה מבין שניהם קשורה לגודל חדר הרחצה וצורתו :

  • מקלחונים פינתיים – מקלחונים אלו ממוקמים על אחת הפינות של חדר הרחצה כך ששני צדדים הינם קירות המבנה עצמו, והשניים האחרים הם אלו העשויים מזכוכית. ניתן למצוא מקלחונים פינתיים בגדלים סטנדרטיים כגון 80X80 אך מקלחונים פינתיים בהתאמה אישית מאפשרים יד חופשית יותר בקביעת הגודל ומנגנון הפתיחה שיכול להיות משתי דלתות שנעות על מסילה, מקלחון קטום (עם מנגנון צירי) שמתאים לחדרי רחצה קטנים יחסית ואף ממקלחון פינתי מעוגל שנע על מסילה.
  • מקלחונים חזיתיים – מקלחונים אלו כוללים דלת אחת בלבד שנפתחת כלפי חוץ במנגנון צירי. מקלחונים אלו מתוכננים בהתאמה אישית ע"פ מימדים ובהתאם למקום הפנוי בחדר הרחצה. לעיתים מקלחונים אלו יכללו דלת זכוכית אחת בלבד (במידה והמקלחון ממוקם בתוך נישה) ולעיתים אף 3 קירות זכוכית ליצירת מראה מרשים במיוחד.

חשוב לציין אופציה פופולארית נוספת שהיא אמבטיון מפנק ואלגנטי. כיום כבר ממש לא חייבים להתפשר על בחירה בין אמבטיה למקלחון ובהחלט ניתן לשלב בין שניהם וליצור בהתאמה אישית מלאה לצרכים מקלחון שהוא גם אמבטיה ובמילים אחרות- אמבטיה שסגורה בדלתות זכוכית בדומה למקלחון. כך זוכים ביתרונות של שני האלמנטים במוצר יוקרתי אחד. בהקשר של בחירת מקלחונים, כדאי גם לקרוא על חשיבות של בחירת דלתות זכוכית.

אפשרויות נוספות בעיצוב המקלחון שלכם

אם גם לכם נמאס לסיים כל מקלחת בדריכה על שלוליות רבות של מים שנתהוו על רצפת החדר, הרי שמקלחון איכותי בהתאמה אישית יפתור את העניין אחת ולתמיד. ראשית כל, מקלחונים שמיוצרים בהתאמה אישית ברוב המקרים אטומים יותר ממקלחונים שמיוצרים בפס ייצור במידות סטנדרט ידועות. שנית, ניתן לבחור בפטנט שימושי שאוטם את דלתות הזכוכית בצורה הטובה ביותר, הלא הוא הפטנט המגנטי ש- "נועל" את הדלתות הצמודות זו לזו בין היתר ע"י מגבים למניעת בריחת מים.

אפשרות נוספת בעולם המקלחונים שהפכה לשיגעון של ממש מתמקדת בזכוכיות, הן מבחינה איכותית והן מבחינה עיצובית. הזכוכיות של היום מגיעות כסטנדרט בעובי של 6 מ"מ כאשר ניתן לבחור בזכוכית מחוסמת או רבודה למניעת פציעות במידה של שבירה. כיום אף ניתן להשיג זכוכיות עבות עוד יותר (8 מ"מ) ליצירת מקלחונים שנראים פשוט מרהיב בזכות מסיביות מרשימה. תוכלו להדפיס על הזכוכיות כל דבר שתרצו, לבחור בזכוכיות שקופות או חלביות עם דוגמאות שונות בהתאם למה שנוח לכם מבחינת פרטיות.

בסופו של דבר, ההתאמה האישית המלאה תאפשר לכם לתכנן מקלחון איכותי בצורה מקסימאלית ולעזור לכם להגשים את כל חלומות העיצוב שלכם. רחצה נעימה!

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתיחת הסודות של מערכות אבטחה ביתיות
בנוף ההולך ומתפתח של אבטחת הבית, יש הרבה יותר ממה שנראה לעין. כמומחה מוביל בתחום, אני כאן כדי לחשוף את...
קרא עוד »
אוק 17, 2023
שיקום נזקי אש ומים לצד חברה מקצועית
נזקי מים יכולים להתרחש בכל מקום ומסיבות רבות. הנזקים שעלולים להיות קשים, יכולים לקרות באזורים שונים...
קרא עוד »
דצמ 06, 2017
חברת מטבחים
מחפשים מטבח איכותי שיענה על הצרכים שלכם ולא יודעים מהיכן להתחיל? חושבים על כל האלמנטים החיוניים...
קרא עוד »
אפר 15, 2018