ריצוף קרמיקה

עבודות ריצוף קרמיקה הן מורכבות ודורשות מקצועיות ומיומנות רבה. ישנם סוגים רבים ומגוונים של קרמיקה, כל אחד מהם מתאים לפרויקטים שונים. על מנת להמליץ ללקוח על סוג הקרמיקה המתאים לו, יש לעבוד עם אנשי מקצוע מומחים שיודעים את היתרונות והחסרונות של כל סוג ויודעים להתאים את הקרמיקה לצרכים הנקודתיים של כל לקוח.

ריצוף קרמיקה מתקיים בשתי שיטות מרכזיות. האחת היא ריצוף בטיט והשניה היא ריצוף בהדבקה. כאשר מדובר על פירוק ריצוף ישן והחלפה בחדש, שיטת הריצוף בטיט היא הנפוצה יותר. כך כמובן גם במקרים שמדובר בבניה חדשה והנחה ראשונית של ריצוף במבנה. בשיטה זו, מייצרים תערובת של חול וחצץ המהווה בסיס לריצוף, מעליה עליה מורחים שכבת טיט ועליו מניחים את הקרמיקה עצמה. הבסיס לתערובת הוא מלט, חול, סיד ומים, כאשר בשנים האחרונות נהוג גם לצרף אליה חומרים נוספים כמו דבק לקרמיקה וחומרים פלסטיים שונים שמרככים אותה ומקלים את העבודה איתה.מעצב פנים

ריצוף בהדבקה

השיטה השניה לריצוף קרמיקה היא באמצעות טכניקה של הדבקה. כאשר עובדים על משטחים ישרים ויציבים ניתן להשתמש בטכניקה זו במבוססת על מריחת שכבה של דבק לקרמיקה על המשטח ועל האריחים עצמם ומעל שכבה זו מניחים את הריצוף או החיפוי. היתרון הגדול של שיטת הריצוף בקרמיקה הוא העובדה שאין צורך בפירוק של הריצוף הישן. עובדה זו הופכת את התהליך לפשוט יותר, מהיר יותר ולעיתים גם זול יותר.

ההחלטה באיזו שיטת ריצוף קרמיקה לבחור חייבת להיות מבוססת על בדיקה יסודית ומקצועית של השטח. מפתה לחשוב על החיסכון של ריצוף בהדבקה, אך חשוב לדעת ולזכור ששיטה זו אינה מתאימה בכל המקרים. כאשר ישנו משטח שאינו ישר לחלוטין שיטת ההדבקה יכולה אף להיות מסובכת יותר, איטית יותר ויקרה יותר, כיוון שיישור השטח דורש היערכות ועבודה מיוחדת שלוקחת זמן, מגדילה את העלות ויוצרת הרבה לכלוך.

מדידה מדויקת של השטח צריכה להתבצע באמצעות פלס וסרגלים מיוחדים של אנשי מקצוע ולכן חשוב מאוד לאתר אנשי מקצוע אמינים לפני שמחליטים באיזו שיטת ריצוף לבחור. לא תמיד השארת הריצוף הישן וההדבקה מעליו תתברר כשיטה העדיפה והכדאית יותר וחשוב מאוד לבצע בדיקה יסודית.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פרגולות – למה משתלם לנו להתקין פרגולה בבית או בעסק ואיך נעשה זאת
אחת המהפכות של העשור האחרון בתחום הבנייה, היא לכאורה מהפכה קטנה אך היא שינתה לא מעט בנוף של המרחב...
קרא עוד »
יול 23, 2021
כיסאות לימוד לילדים, האם משהו השתנה מאז שאנחנו היינו תלמידים?
אם אתם זוכרים את ימי בית הספר שלכם כימים רחוקים שעברו מזמן, זה סימן לא רק שהתבגרתם, אלא גם שאולי מערכת...
קרא עוד »
ספט 18, 2019
להשכיר או לקנות משרד מה יותר כדאי?
כל עסק צריך מקום מתאים בו תתבצע הפעילות שלו. אך השאלה שנשאלת היא האם נכון לקנות משרד, או שמא משתלם יותר...
קרא עוד »
יול 02, 2020