אדריכלות ועיצוב פנים

אם אתם מוצאים את עצמיכם מתבוננים בבניין או בחדר ורואים פוטנציאל לא ממומש. או לחילופין אתם מוצאים עניין מיוחד דווקא באלמנט כלשהוא ששאר האנשים חולפים על פניו ללא התייחסות, יכול להיות שמסלול לימודים למקצוע הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מתאים לכם. מסלול הלימודים מתאים בדיוק לאנשים כמוכם, והוא משלב נושאים שונים בתחום תכנון, עיצוב פנים, היסטוריה, עיצוב המוצר ועוד.

מקצועות שונים – מטרה אחת

ישנם מספר מקצועות אשר נמצאים במכלול של לימודי אדריכלות ועיצוב. כל מקצוע מביא את הידע והיתרונות שלו וביחד הם משלימים את התמונה ויוצרים את המבנה או העיצוב המתוכנן. עד היום נהגו חברות בניה לבנות בתים ומנים משותפים בשיטות מסורתיות וישנות למדי. המודעות לאיכות הסביבה מחייבת כיום את האדריכלים לספק תכניות בניה חדישות ומחייבות את הקבלן לעשות שימוש בבניה ירוקה.

לבניה ירוקה שנם יתרונות רבים והיא מביאה לחסכון רב באנרגיה אך מאידך מציבה אתגרים חדשים ואדריכלים. תפקיד האדריכל הוא לדאוג לאינטרסים האישיים של הבעלים, הוא מסייע במציאת קבלנים מוסמכים, ומבקר באתר הבניה על מנת לוודא שהעבודה מתבצעת על פי התכנית. רק מי שסיים את מבחני ההסמכה ראויים לתואר אדריכל.  לפני הבנייה האדריכל נדרש לשרטט את תכנית המבנה. הוא מעורב בכל שלבי הבנייה ומוודא את ביצוע הבניה על פי התקנות. ידע בחשמל והתייחסות לגורמים סביבתיים הם חלק מהדרישות שהאדריכל אמור לעמוד בהן.

מעצב פנים

העבודה של מעצב הפנים כוללת נושאים רבים כמו למשל שינוי של המבנה מבחינת בחירת הווילונות, הטפטים, הריהוט, התאורה ותחומים רבים. נוספים. תפקידו של מעצב פנים כולל:

  • פירוט העבודה ותיאור השימוש שיבוצע בשטח.
  • בדייקה כללית ולקיחת מידות מהמבנה המדובר.
  • קביעה של לוחות הזמנים אשר יתאימו לפרויקט ולא יעכבו את בנייתו. .
  • פיקוח על ביצוע העבודה בשטח.

 

בוגרי לימוד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים משתלבים בתפקידים שונים  במשרדי תכנון ועיצוב, כעוסקים עצמאיים וגם במגזר הציבורי. ניתן לעבוד בתחום שכולל תכנון אדריכלי או שרטוט פעילויות  רישוי וניהול של התכנון ברשויות, ניהול מפרטים, פרויקטים עיצוב פנים, בקרה ומדידה ועוד תחומים נוספים.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יעלי לוי קופל וקלאודיה ויסברג ליבנה על תהליך שיפוץ / עיצוב דירת קבלן
"דואט" משרד לעיצוב ותכנון פנים בהובלת קלאודיה ויסברג ליבנה ויעלי לוי קופל. דואט הוא לא עוד משרד...
קרא עוד »
אוק 21, 2021
מתי חשוב לשכור שירותי פינוי דירה מוזנחת?
מה הופך דירת מגורים ישנה לדירת מגורים מוזנחת ומתי חשוב ומומלץ לבצע בשטח הדירה פעולות פינוי וניקיון...
קרא עוד »
מאי 19, 2017
חימום רצפתי – חממו לעצמכם לא רק את הבית, גם את הלב.
מכורים לחורף? אפילו עוד יותר טוב. אבל גם אם אתם לא סובלים את החורף ומחכים לשניה שהשמש תפציע, יש מצב שלא...
קרא עוד »
אוג 06, 2018