מראה יוקרתי ונקי באמצעות חיפוי שיש

חיפוי שיש

בבניית בית או בניין (למגורים, משרדים או מבנה מכל סוג שהוא) מעורבים חומרים רבים (מלט, בטון, ברזל, אבן וכד'), אשר כל אחד מהם חייב להיות באיכות הטובה ביותר, על מנת שהמבנה יעמוד על כנו במשך שנים רבות. אולם, חלק לא פחות חשוב בבנייה, בנוסף ליכולת עמידתו ושרידותו של המבנה היא האסתטיקה שלו, פריטי הגמר והאבזור של הדירות. שם, מגוון החומרים, המרקמים והעיצובים גדול יותר, ובחלק גדול מהמקרים, עמידותו של החומר משחקת תפקיד משני בלבד מול מראהו ולהתאמה שלו לצביון הנדרש. אולם, למרות זאת, ישנם חומרים אשר יכולים גם להיראות כמו "מיליון דולר", גם לעלות הרבה פחות ממיליון, וגם לענות על דרישת העמידות בלא שום בעיה. חומר כזה הוא חיפוי שיש.

שיש איננו רק משטח העבודה במטבח!

למרות שאינטואיטיבית שיש מתקשר במוחנו למטבחים, בגלל יתרונותיו בעבודה בסביבה מרובת נוזלים ומועדת לכתמים, השימוש בשיש מקורו מאות שנים אחורה, בפריטי אומנות שונים (למשל, דוד – פסלו של האמן בן תקופת הרנסנס, מיכלאנג'לו), אנדרטאות, עמודים וארמונות ברומי העתיקה וביוון העתיקה, ומקדשים לאלים שונים ברחבי העולם. הבסיס הרחב שהניחה ההיסטוריה לשימוש בחומר הוורסטילי והרב-גוני הזה, עומד לרשותנו גם כיום, כאשר חיפוי שיש נחשב לחיפוי היוקרתי והאיכותי ביותר, אשר עומד לרשות מעצבי פנים, אדריכלים, ובעצם, לרשות כל מי שרוצה לשוות לביתו מראה בעל תדמית יוקרתית ומבלי להתפשר על עמידות החומר.

חיפוי שיש – היכן ניתן לשלב אותו?

ישנן הבדלים מהותיים בדרישות בין חיפוי שיש המיועד לחללים פנימיים במבנה (בחדרי אמבטיה ובסלון דירות וגם באולמות או בחדרי המתנה של גופים ציבוריים) לבין חיפוי שיש המיועד לחלקם החיצוני של מבנים. יתרונותיו של השיש בחיפוי קורות חיצוניים רבים מאד, אולם, יש להתחשב בכך, כי מעצם היותו של השיש בקירות כאלה חשוף לאלמנטים שונים במזג האוויר (כגשם, שמש, רוח), הוא עלול לאבד את הברק הטבעי שלו ולדהות עם הזמן. דהייה זו, לכשעצמה, איננה חיסרון דווקא, אלא מאפשרת למבנה לאבד את הברק ולהשתלב בעיצוב הסביבתי באופן הומוגני יותר.

שיש טבעי? שיש סינטטי/מדומה/מעובד?

שיש טבעי נוצר כתוצאה מלחץ או מחום המופעל עליו בסביבת עומק האדמה (למשל, שיש גרניט). לעומתו, שיש סינטטי הינו תוצר תעשייתי מעשה ידי אדם, ומשום כך, הוא מגיע במבחר רב יותר של צבעים, דוגמאות ואפשרויות עיצוביות (לדוגמה – אבן קיסר). לכל אחד מסוגי השיש יתרונות בולטים משלו, ולכן, יש להכיר את הסוגים השונים ולבדוק את התאמתם למטרה.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהם גדלי הבריכה הקיימים
היום ניתן למצוא בלא מעט בתים בארץ, בריכות שחייה שונות ומגוונות, העשויות מחומרים שונים, מגיעות בצורות...
קרא עוד »
יונ 26, 2018
קוסנולת כניסה – לשמירה על הסדר של המוצרים
חברה יכולה לעקוב אחר הסדר שבו המוצרים נמכרים על ידי שמירה על דלפק כניסה. דלפק הכניסה הוא רשימה של כל...
קרא עוד »
יול 03, 2023
שוק הנדל״ן בקפריסין – נהנים מתשואות גבוהות
לא מרוצים מגובה התשואה שאתם יכולים להשיג מהשקעה בנדל״ן בארץ? שוק הנדל״ן בקפריסין טומן בחובו מנעד רחב...
קרא עוד »
יונ 30, 2021