אדריכלית צריכה ליצור איזון!

אדריכלית

אדריכלות הוא מקצוע שבבסיסו הוא תכנון חלל של בית, משרד ועוד. יש כמובן רשימה ארוכה של התמחויות כדי לתכנן בית בצורה שמתאימה ללקוחות. הרבה פעמים אנו רואים בית, שהקשר בינו ובין  בעלי הבית מקרי בהחלט. כאן אנו בעצם מדברים על בעיה נפוצה וידועה, בעיקר בקרב אנשים שהחלום שלהם הוא לבנות בית. לפעמים זה כל כך חלומי, שקשה בכלל ליישם את זה, או שלא נכון תכנונית לבצע זאת. במקרה הזה יש לומר, הלקוח לא תמיד צודק, כי חלק מתפקידה של כל אדריכלית הוא לומר ללקוחות מה ניתן ומה לא, ואם הם מתעקשים על מאוורר תקרה מסוים, שידוע שהוא מרעיש והוא הולך להדיר שינה מעיניהם אז היא צריכה לומר להם זאת, כמו על כל גחמה שיש להם והם לא לוקחים בחשבון שבעצם מדובר בחיים שלהם ולא בלונה פארק לראווה.

התקציב הוא מוגבל וזה ברור!

אחת הבעיות הידועות בפרויקטים של בנייה, זו החריגה מהתקציב. אין כמעט פרויקט כזה שעומד בעלויות, וכמעט כל סעיף חורג ממה שהוקצב לו. גם פה תפקידה של אדריכלית זה להיות קצת שוטרת ולעשות "נו נו נו" ללקוחות. להציג להם חלופות יותר זולות ולא פחות יפות, ולצנן את התלהבותם שעלול להקפיץ בכמה אפסים את מחירו של הבית. בדרך כלל "הנפילות" בתקציב הם לא על גודל החדרים או החלונות אלא בבחירה של סוגי רצפה, קרמיקות, פרופילים לחלונות ועוד. אומנם יש דברים שממש אסור להתפשר עליהם אבל יש בהחלט דברים שמתוך שיקולי תקציב אפשר לבחור בחלופה יותר זולה, או לדחות את הקנייה שלהם.

טביעת העיצוב של האדריכלית

לכל האדריכלים באשר הם, יש טעם אישי ולפיכך גם עדיפויות של סגנונות עיצוב. בדרך כלל צורת העבודה הנכונה של אדריכלית מול לקוחות, צריכה להיות כזו שהיא תהיה קשובה לצרכים של הלקוחות, תבהיר להם מה אפשרי ומה לא, ותציע להם גם דברים שהם לא מכירים. כל האדריכלים מבקרים בתערוכות, רואים דברים חדשים וגם שמחים לעשות דברים מודרניים, אבל השיקולים באמת צריכים להיות אם זה מתאים לצרכים הפונקציונאלים של המשפחה וזה הולך לשרת אותם, או שזה יותר רצון שלה להציע להם את העיצוב הזה. אנשים שגרים בבית שלהם, צריכים להיות מוקפים בדברים שהם אוהבים, לחיות בחלל שמעוצב לפי טעמם ולהרגיש בנוח. נוחות זו מילת המפתח. בית שנראה בסופו של תכנון כמו מוזיאון נותן לדייריו הרגשה שהם תיירים במקום.

לקריאה ופרטים נוספים לחץ כאן.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות על אריחי קרמיקה
אריחי קרמיקה אינם רק מרכיב יסוד בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים; הם קנבס ליצירתיות ועדות למעשיות. מאמר...
קרא עוד »
ינו 12, 2024
ההבדל בין השקעה בנדל"ן מניב לבין השקעת אקזיט
אנשים רבים עם סכום כסף פנוי מעוניינים להשקיע בנדל"ן, במקרים רבים אלו אנשים ללא שום רקע בתחום....
קרא עוד »
אוק 12, 2015
5 אביזרים לגינה שלא תבינו איך הסתדרתם בלעדיהם
טיפוח ותחזוקה שוטפת של הגינה הביתית יכולה להיות כיף גדול וללא ספק אחד מהרגעים הכי שקטים ומהנים במהלך...
קרא עוד »
דצמ 18, 2021